Trwa ładowanie...
d1xg09l

PKP Cargo: Ekspertyza wyceny AWT wykazała odstępstwa od metodyki i błędy

Warszawa, 04.07.2016 (ISBnews) - PKP Cargo zleciła ekspertyzę dotyczącą poprawności metodycznej wyceny AWT B.V., która wykazała odstępstwa od metodyki szacowania wartości przedsiębiorstwa oraz błędy w założeniach do wyceny i w jej technice, które mogły wpłynąć na zawyżenie rekomendowanej wartości tego przedsiębiorstwa, podało PKP Cargo.

Share
d1xg09l

?Przekazana dnia 04 lipca 2016r. ekspertyza wykazała odstępstwa od metodyki szacowania wartości przedsiębiorstwa oraz błędy w założeniach do wyceny i w jej technice, które mogły wpłynąć na zawyżenie rekomendowanej wartości tego przedsiębiorstwa, co mogło spowodować, że wartość transakcji wykraczała poza poziom akceptowalny dla typowego, racjonalnie działającego inwestora" - czytamy w komunikacie.

O kolejnych działaniach spółka będzie informować w formie odrębnych raportów bieżących, podano również.

Pod koniec maja br. PKP Cargo nabyło 80% udziałów AWT w wyniku zawarcia umowy przenoszącej własność udziałów i zapłaty ceny w wysokości 103,2 mln euro (427,3 mln zł).

d1xg09l

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d1xg09l

Podziel się opinią

Share
d1xg09l
d1xg09l