Trwa ładowanie...
d24t9m3

PKP Cargo weszło w spór zbiorowy z organizacjami związkowymi

Warszawa, 03.11.2014 (ISBnews) - PKP Cargo złożyło w Państwowej Inspekcji Pracy zawiadomienie o powstaniu sporu zbiorowego z organizacjami związkowymi, podała spółka.
Share
d24t9m3

"Pismem z dnia 30 października 2014 r. dziewięć organizacji związkowych działających w spółce zażądało realizacji szeregu postulatów, wyznaczając trzydniowy termin upływający dnia 2 listopada 2014 r. na realizację tych postulatów" - czytamy w komunikacie.

Postulaty sformułowane przez związki zawodowe w piśmie z dnia 30 października 2014 r. dotyczą przede wszystkich kwestii płacowych, tj. m.in. wysokości gratyfikacji wypłacanej z okazji Święta Kolejarza, wprowadzenia gratyfikacji za zmianę harmonogramu pracy, podwyższenia stawek dziennych na zakup posiłków profilaktycznych i regeneracyjno-wzmacniających, oraz wprowadzenia dodatku alokacyjnego, jak też kwestii organizacyjnych, podano również.

"Zarząd PKP Cargo pismem z dnia 3 listopada 2014 r. odmówił spełnienia postulatów sformułowanych w piśmie związków zawodowych z dnia 30 października 2014 r., wskazując przy tym w odpowiedzi skierowanej do związków zawodowych, iż spór zbiorowy został skutecznie wszczęty jedynie w zakresie części z nich z uwagi na charakter tych postulatów oraz sposób ich sformułowania" - czytamy dalej.

d24t9m3

Spór zbiorowy powstał z mocą obowiązującą od dnia 30 października 2014 r. Zarząd PKP Cargo zapewnia, że dołoży wszelkich starań w celu rozwiązania sporu, w sposób gwarantujący dalszy trwały rozwój spółki, podkreślono w informacji.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 49% udziału w rynku według masy i ok. 59% według pracy przewozowej w 2013 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d24t9m3

Podziel się opinią

Share
d24t9m3
d24t9m3