Trwa ładowanie...
d34497r

PKP Intercity ogłosiło przetarg na modernizację 20 lokomotyw

PKP Intercity ogłosiło przetarg na modernizację 20 lokomotyw spalinowych, przeznaczonych do prac manewrowych przy pociągach pasażerskich na głównych węzłach kolejowych - poinformowała rzecznik spółki Zuzanna Szopowska. Oferty można składać do 15 kwietnia br.

Share
d34497r

Jak poinformowała rzeczniczka, PKP Intercity przy wyborze oferty będzie kierować się dwoma kryteriami: w 80 proc. ceną i w 20 proc. - gwarancją na pojazdy. - Spółka wymaga realizacji przedmiotu zamówienia w terminie nie dłuższym niż 18 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy - wyjaśniła rzeczniczka.

Przewoźnik planuje pozyskać współfinansowanie inwestycji z funduszy Unii Europejskiej, w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

- Dzięki modernizacji, lokomotywy będą emitować mniej spalin i hałasu - zapewniła rzeczniczka. Zmodernizowane lokomotywy mają pracować przy pociągach PKP Intercity na stacjach węzłowych Warszawa Grochów, Wrocław Główny, Kraków Prokocim oraz Gdynia Grabówek. Dodatkowo, zmodernizowane lokomotywy sezonowo będą prowadzić pociągi do miejscowości wypoczynkowych, gdzie dziś nie ma zelektryfikowanych linii.

- Docelowe parametry techniczne lokomotyw to m.in.: moc 800 - 1000 kW, prędkość maksymalna co najmniej 90 km/godz. Dla 10 z 20 lokomotyw zakres zakładanych prac modernizacyjnych obejmuje, oprócz wymiany silnika spalinowego na nowy, wyposażenie ich w urządzenia umożliwiające zasilanie pociągu w energię elektryczną - poinformowała Szopowska.

Dodała, że umożliwi to przewoźnikowi wykorzystywanie zmodernizowanych lokomotyw do prowadzenia sezonowych pociągów do miejscowości wypoczynkowych np. w relacjach Gdynia - Hel, Kłodzko-Kudowa Zdrój, Olsztyn - Mamonowo.

d34497r

Podziel się opinią

Share
d34497r
d34497r