Trwa ładowanie...

PKP Intercity rozprawia się z absurdem. Pasażerowie mają być sadzani równomiernie

Niemal siedem miesięcy po wybuchu w Polsce epidemii koronawirusa PKP Intercity modyfikuje swój system sprzedaży biletów. "Nowe rozwiązanie pozwoli na równomierne rozmieszczenie zarezerwowanych miejsc w wagonach" - chwali się spółka.

Jeden wagon wypełniony do ostatniego miejsca a pozostałe puste? To już przeszłość. Przynajmniej tak zapowiada PKP Intercity. (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)Jeden wagon wypełniony do ostatniego miejsca a pozostałe puste? To już przeszłość. Przynajmniej tak zapowiada PKP Intercity. (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)Źródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
d4bjby3
d4bjby3

Temat algorytmów przydzielających miejsca w internetowej sprzedaży biletów wraca jak bumerang. Opisywaliśmy w Wirtualnej Polsce historię Macieja Kaweckiego, byłego dyrektora departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji. Miał on nieprzyjemność podróżowania pociągiem PKP Intercity na trasie Warszawa - Gdynia i zwrócił on uwagę na absurd systemu informatycznego PKP Intercity dotyczący sprzedaży biletów.

"Tylko jeden jedyny wagon, w którym akurat miałem miejsce upchany ludźmi jak sardynkami. Po brzegi" - wskazał Kawecki. Pozostałe jechały puste. Niezbyt to bezpieczne w czasie epidemii, kiedy lekarze zalecają zachowanie 1,5-metrowego dystansu od innych osób w miejscach publicznych. PKP IC tłumaczyło wówczas, że taki ma system, ale już pracuje nad jego zmianą.

Ekspert kpi z ograniczenia dla restuaracji. "Co za różnica, o której godzinie człowiek się zakazi?"

Wygląda na to, że prace te wreszcie dobiegły końca. - Wdrożone zostały zmiany w algorytmie dotyczącym zasad przydzielania miejsc w systemie sprzedaży biletów PKP Intercity. Nowe rozwiązanie pozwoli na równomierne rozmieszczenie zarezerwowanych miejsc w wagonach - informuje rzeczniczka spółki Katarzyna Grzduk.

d4bjby3

Jak to ma wyglądać w praktyce? W pierwszej kolejności w wagonie lub pociągu rezerwowane są skrajne miejsca w kolejnych przedziałach. Dopiero póżniej dopełniane są kolejne przedziały. W efekcie podróżni mają być rozmieszczani w miarę równomiernie we wszystkich wagonach. - Nowy sposób przydzielania miejsc obowiązuje na połączenia, które są realizowane od 18 września br. Rozwiązanie to będzie w pełni widoczne od 18 października br., co ma związek z 30-dniowym okresem przedsprzedaży na przejazdy w relacjach krajowych - informuje rzeczniczka.

Przypomnijmy. Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce na początku marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4bjby3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bjby3