PKP ma biura z telewizorami za 35 tys. zł

Telewizory za ponad 30 tys. sztuka wiszą w siedzibie głównej PKP. W sumie jest ich kilka. Zawieszono je między innymi w holu wejściowym czy w pracowniczej kuchni.

PKP ma biura z telewizorami za 35 tys. zł
Jacek Bereźnicki
Sebastian Ogórek

Telewizory za ponad 30 tys. sztuka wiszą w siedzibie głównej PKP. Zawieszono je między innymi w holu wejściowym czy w pracowniczej kuchni. Spółka tłumaczy, że kupiono je by móc wyświetlać informacje o obłożeniu sal konferencyjnych.

Informację o telewizorach zamieścił internauta GaPin na serwisie Wykop. Opisuje on, że był w siedzibie PKP i jego uwagę zwróciły gigantyczne ekrany. Przy recepcji zawieszono dwa, które obecnie wyświetlają świąteczne życzenia.

"Oba mają przekątną 65 cali, nie to, żeby jakoś skromnie 40 czy nawet 42, tylko dwa konie jeden obok drugiego" - opisuje internauta.

Jak dodaje, nie są to też zwykłe telewizory dostępne w sklepie z elektroniką. Zamiast Panasonica, Samsunga czy Sony, w siedzibie PKP powieszono dużo droższy sprzęt marki Ricoh. Dokładnie chodzi o modele Ricoh Interactive Whiteboard D6500. Cena w zagranicznych sklepach internetowych to ok. 7,5-8 tys. dolarów, czyli przy dzisiejszym kursie to ponad 33 tys. zł.
src="http://money.wpimg.pl/me/40/b402216.png"/>

Internauta zaznacza, że telewizory za taką kwotę wyświetlają nie tylko świąteczne kartki gościom PKP. Są też np. w kuchniach dla pracowników.

O komentarz poprosiliśmy kolejową spółkę. Podejrzewaliśmy, że telewizorów nie kupiły PKP, ale firma, od której wynajmowane są biura. Rzeczniczka spółki odpowiedziała nam dopiero w czwartek 22 grudnia po południu. Przyznała, że telewizory kupiła jedna ze spółek - PKP Informatyka.

- Monitory są elementem całego systemu organizacji szkoleń, spotkań oraz konferencji i stanowią wyposażenie sal konferencyjnych - wyjaśniła Paulina Jankowska, rzeczniczka prasowa PKP. Jak dodała, na telewizorach mogą być też wyświetlane informacje o drogach ewakuacyjnych.
Jankowska twierdzi też, że nie są to monitory interaktywne, choć tak sugerują oznaczenia na ich ramach.
- Należy zaznaczyć, że cena samych urządzeń była dużo niższa od rynkowej - dodała.

Nie ujawniła jednak ile telewizorów i za jaką dokładnie cenę kupiło PKP. Siedziba główna spółki obecnie mieści się przy dworcu Warszawa Zachodnia. Biurowiec powstał jako wspólne przedsięwzięcie dewelopera HB Reavis oraz kolejowej spółki XCity. PKP dało grunt, a prywatny inwestor postawił sam budynek oraz niewielki dworzec kolejowy. Nieruchomość nie należy do kolejarzy, więc muszą oni wynajmować powierzchnię biurową.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (79)