Trwa ładowanie...
d1uwuyq

PKP PLK nie chce wzrostu stawek dostępowych w kolejnym okresie

Katowice, 06.10.2015 (ISBnews) - PKP PLK chce, aby stawki dostępu do infrastruktury kolejowej nie wzrosły w kolejnym okresie, poinformował prezes Andrzej Filip Wojciechowski.
Share
d1uwuyq

"Z naszego punktu widzenia też jest korzystne, kiedy te stawki są jak najniższe, bo to rozwija rynek. Ale na wysokość stawki wpływa wiele zmiennych, parametrów zewnętrznych. To, co my możemy zrobić, to sprawić, aby PLK była jak najtańsza i to robimy. Jak chodzi o wszystkie czynniki, które zależą od PLK, to dbamy, by stawka nie rosła" - powiedział Wojciechowski dziennikarzom w kuluarach Europejskiego Kongresu Logistycznego OneCargo w Katowicach.

"Obecne stawki traktujemy jako pewną bazę, po stronie PLK nie ma myślenia, by zwiększyć przychody z tytułu stawki, dlatego naszą intencją jest nie zwiększanie stawki" - podkreślił prezes.

Opłaty za dostęp do infrastruktury są jednym z głównych kosztów przewoźników kolejowych. Za ich zatwierdzenie odpowiada Urząd Transportu Kolejowego.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest zarządcą narodowej sieci kolejowej, odpowiedzialnym m.in. za układanie rozkładu jazdy dla pociągów pasażerskich, towarowych oraz specjalnych, bezpieczeństwo, utrzymanie infrastruktury i prowadzenie ruchu pociągów. W Polsce jest ponad 18,5 tys. km linii kolejowych.

(ISBnews)

d1uwuyq

Podziel się opinią

Share
d1uwuyq
d1uwuyq