Trwa ładowanie...
d1y4kjg

PKP SA sprzeda kilkadziesiąt nieruchomości na Dolnym Śląsku

PKP SA we Wrocławiu planują do końca roku 2013 r. sprzedać kilkadziesiąt nieruchomości w województwie dolnośląskim. Ostatnio PKP SA sprzedały nieruchomość w centrum Wrocławia za 12,6 mln zł.

Share
d1y4kjg

Jak poinformował PAP w czwartek Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy dolnośląskiej PKP SA, w tym roku w ofercie PKP SA na Dolnym Śląsku pojawi się kilkadziesiąt nieruchomości z Wrocławia czy Legnicy.

- Z pewnością dużym zainteresowaniem inwestorów będzie cieszyła się nieruchomość przy ul. Suchej w samym centrum Wrocławiu o powierzchni 1,26 ha. Jest ona położona w niezwykle atrakcyjnej i przeżywającej boom inwestycyjny okolicy, zlokalizowanej przy Dworcu Głównym PKP, PKS i węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej - mówił rzecznik.

Dodał, że inwestor będzie mógł na działce wybudować kompleks hotelowo-biurowo-usługowy. Ponadto, w tegorocznej ofercie sprzedażowej we Wrocławiu znajdą się np. nieruchomości przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne na wrocławskich Kuźnikach.

d1y4kjg

Na sprzedaż zostanie wystawiona też m.in. prawie 1,5-hektarowa nieruchomość w Legnicy. - Położona w ścisłym centrum miasta w sąsiedztwie dworca kolejowego - mówił Sarna. Kolej planuje także sprzedaż terenu o powierzchni 1,38 ha w Świebodzicach. Nieruchomość może być przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową bądź usługową. Niewątpliwym atutem tej lokalizacji jest bliskość trasy tranzytowej z Wałbrzycha do Strzegomia.

PKP nie chce ujawnić spodziewanych kwot z zysku. - Kwoty będziemy podawać dopiero w chwili ogłaszania przetargu - mówił rzecznik.

d1y4kjg

Podziel się opinią

Share
d1y4kjg
d1y4kjg