Trwa ładowanie...
d8lgyy4
06-10-2015 14:30

PKP szacują ROI z wdrożenia zarządzania talentami w chmurze na 388% w 5 lat

Warszawa, 07.10.2015 (ISBnews) - Polskie Koleje Państwowe (PKP) szacują zwrot z inwestycji (ROI) z wdrożenia rozwiązania SAP SuccessFactors, wspomagającego zarządzanie kapitałem ludzkim w chmurze, na 388% w ciągu pięciu lat i osiągnięcie progu rentowności projektu po roku od wdrożenia, poinformował dyrektor Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim w PKP Witold Moszyński. Rozwiązanie obejmuje obecnie ponad 2 tys. osób i możliwa jest jego implementacja w spółkach z grupy.

d8lgyy4
d8lgyy4

"Rozwiązanie SuccessFactors to odpowiedź na zdiagnozowane potrzeby dotyczące rozwoju talentów w spółce. Pracownicy to dla nas najważniejszy kapitał, dlatego zależało nam na stworzeniu systemowego rozwiązania, które ujednolici procesy kadrowe oraz zbuduje synergię działań pomiędzy działem kadr, kierownikami a innymi członkami zespołów" - powiedział Moszyński podczas konferencji prasowej.

W jego ocenie, narzędzie stwarza nowe możliwości zarówno menedżerom PKP w zarządzaniu ich zespołami, pracownikom - dając im dostęp do nowoczesnych metod komunikacji i planowania rozwoju, jaki i działowi HR - w usprawnianiu m. in. takich procesów jak zarządzanie przez zadania, cele, szkolenia, planowanie sukcesji, ścieżek karier i realizacja okresowych ocen kompetencji.

"Rozwiązanie dedykowane jest obecnie ponad 2 tys. osób zatrudnionych w spółce. Przewidujemy, że może być implementowane w przyszłości w spółkach z grupy" - dodał Dyrektor Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim w PKP.

Projekt był realizowany na zlecenie PKP Informatyka przez firmy GAVDI Polska i SID.

d8lgyy4

"Rozwiązanie chmurowe w PKP to pierwszy tej skali projekt w Polsce. O wymiarze tego wdrożenia świadczy zarówno liczba uruchamianych modułów, zakres funkcjonalności jak i liczba pracowników nim objętych. Projekt jest dowodem na to, że chmura staje się rzeczywistością w polskim świecie HR" - dodała prezes GAVDI Polska Teresa Olszewska.

"Pomimo bardzo szerokiego zakresu funkcjonalnego projekt trwał zaledwie 12 miesięcy i zakończył się sukcesem. Teraz pracownicy spółki mogą wypełniać swoje zadania w procesach zarządzania kapitałem ludzkim niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Jest to ogromna oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy" - ocenił członek zarządu PKP Informatyka Jan Starzyk.

Grupa PKP powstała w 2001 roku w wyniku restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe. W skład Grupy wchodzą PKP, czyli spółka matka, oraz spółki świadczące usługi m.in. na rynku kolejowym i teleinformatycznym. Jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Grupa jest czwartą co do wielkości grupą kolejową w Europie i jednym z największych pracodawców w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 76 tys. osób.

(ISBnews)

d8lgyy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8lgyy4