Trwa ładowanie...
d15i4wd

PKP wybrały Semeko na partnera w zagospodarowaniu Międzytorza w Gdyni

Warszawa, 08.01.2015 (ISBnews) - PKP S.A. wybrały spółkę Semeko Grupa Inwestycyjna na partnera do komercyjnego zagospodarowania terenu Gdyni Międzytorza. Nakładem ok. 700 mln euro ma tam powstać zabudowa mieszkaniowa, handlowa, biurowa i hotelowa, podały PKP.

Share
d15i4wd

"Zabudowa Międzytorza ma wpisać się w tkankę miejską i stać się ważnym elementem centrum Gdyni. Koncepcja, którą wybraliśmy, spełnia te założenia. Zależy nam na realizacji projektu, który przyniesie korzyści nie tylko PKP S.A. i prywatnemu inwestorowi, ale przede wszystkim mieszkańcom Gdyni" - powiedział członek zarządu PKP Jarosław Bator, cytowany w komunikacie.

Zagospodarowanie tzw. Międzytorza to jeden z zainicjowanych przez PKP projektów deweloperskich, a jego szacowana wartość to ok. 700 mln euro. Teren to jedna z najbardziej atrakcyjnych działek w Trójmieście. Nieruchomość bezpośrednio sąsiaduje z dworcem kolejowym, a od Pl. Kaszubskiego, wyznaczającego centrum miasta, dzieli go ok. 1 km. Podobny dystans należy przebyć, aby trafić na Skwer Kościuszki.

"Koncepcja zakłada kompleksową rewitalizację terenu. Przeważającą funkcją będzie zabudowa mieszkaniowa. Dodatkowo zakładana jest zabudowa handlowa, biurowa i hotelowa" - czytamy dalej.

d15i4wd

PKP informują również, że projekt podzielony jest na kilka etapów, a cała inwestycja powinna zostać zakończona do 2026 roku. Pierwsze prace budowlane mogą się rozpocząć już w 2017 roku. Łączna powierzchnia mieszkalna i komercyjna może wynieść do 345 tys m2.

Koordynowaniem projektu zajmie się niedawno powołana spółka Xcity Investment. Obecnie trwają prace nad 18 projektami, których łączna wartość może sięgnąć nawet 13 mld zł. W kolejnych latach zaplanowano realizację ok. 20 projektów rocznie. Celem powołania spółki było uproszczenie procedur i przyspieszenie realizacji inwestycji deweloperskich, podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)

d15i4wd

Podziel się opinią

Share
d15i4wd
d15i4wd