Trwa ładowanie...
d31hc4o

PKP zaprasza do negocjacji ws. kupna Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury

27.10. Warszawa (PAP) - PKP zaprasza do negocjacji ws. kupna Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. Wybór inwestora jest możliwy w I kwartale przyszłego roku - poinformowała grupa...

Share
d31hc4o

27.10. Warszawa (PAP) - PKP zaprasza do negocjacji ws. kupna Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. Wybór inwestora jest możliwy w I kwartale przyszłego roku - poinformowała grupa PKP w komunikacie prasowym.

"Planujemy sprzedaż do 100 procent udziałów spółki. Już dzisiaj obserwujemy znaczne zainteresowanie potencjalnych inwestorów" - powiedziała cytowana w komunikacie Maria Wasiak, członek zarządu, dyrektor prywatyzacji PKP SA.

Do 5 grudnia potencjalni inwestorzy mają czas na pobranie memorandum informacyjnego o spółce. 6 grudnia minie termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji i rozpoczną się rozmowy o cenie oraz warunkach sprzedaży jej udziałów.

d31hc4o

"Nowego właściciela PNI możemy poznać jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku" - napisano w komunikacie.

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury zajmuje się modernizacją, projektowaniem oraz budową dróg szynowych i kołowych, obiektów inżynieryjnych, budynków i budowli oraz kompleksową naprawą i utrzymaniem infrastruktury kolejowej.

W ostatnim czasie spółka pracowała m.in. przy modernizacji linii kolejowych: Warszawa - Łódź, Kunowice - Warszawa - Terespol, Warszawa Zachodnia - Warszawa Okęcie, Wrocław - Szczecin, Łuków - Radom czy przebudowa stacji Hrubieszów dla LHS.

Obecnie spółka uczestniczy przy realizacji największych inwestycji, prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, jak modernizacja linii: Warszawa - Gdynia i Wrocław - Opole.

d31hc4o

W minionym roku obrotowym spółka zanotowała 9,1 mln zł zysku. Zatrudnia ponad 1700 pracowników.

Zainteresowanie spółką PNI wyrażał m.in. Budimex. W procesie prywatyzacji raczej nie będzie natomiast uczestniczyć Grupa ZUE.

"Nie do końca jesteśmy zainteresowani uczestniczeniem w prywatyzacji PNI. Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury to duża firma, która w dużej części powiela zakres robót który my wykonujemy" - powiedział PAP Wiesław Nowak, prezes Grupy ZUE, dodając, że spółka preferuje rozwój organiczny.

PKP podała w komunikacie, że doradcą prywatyzacyjnym dla PNI jest F5 Konsulting. Doradcy prywatyzacyjni pracują też w spółkach PKP Cargo, PKP Energetyka i w Polskich Kolejach Linowych. Wkrótce rozpocznie pracę również doradca w Telekomunikacji Kolejowej. Trwają negocjacje w sprawie sprzedaży udziałów spółki Bombardier Transportation ZWUS Polska. Z kolei w Szpitalu Uzdrowiskowym w Ciechocinku dwaj oferenci badają sytuację firmy przed złożeniem wiążącej oferty zakupu. (PAP)

pel/ jru/ asa/

d31hc4o

Podziel się opinią

Share
d31hc4o
d31hc4o