Trwa ładowanie...
dotacje
30-11-2018 13:18

Planujesz rozwój lub poprawę efektywności energetycznej swojej firmy? Unijne pieniądze dla firm!

Ponad 216 mln zł czeka dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą działalność w województwie podlaskim. Pożyczki unijne pomogą rozwinąć oraz zmodernizować technologicznie firmę oraz zwiększą efektywność energetyczną budynków do niej należących.

Planujesz rozwój lub poprawę efektywności energetycznej swojej firmy? Unijne pieniądze dla firm!
d3stxip
d3stxip

Czym są pożyczki unijne i dlaczego warto z nich skorzystać?

Pożyczki unijne zastąpiły wszystkim znane dotacje. Te odnawialne instrumenty finansowe charakteryzują się tym, że po ich spłacie można znowu sięgnąć po te same środki. W województwie podlaskim tego rodzaju finansowanie można otrzymać z projektu „Przedsiębiorcze podlaskie”. Najważniejsze jest stałe, niskie oprocentowanie, długi okres spłaty, prosty i klarowny proces otrzymania pożyczki oraz brak opłat i prowizji za jej udzielenie. Co ważne, środki mają szansę otrzymać również firmy, które z różnych powodów mają utrudniony dostęp do finansowania komercyjnego. Pożyczkę może więc otrzymać nawet nowa firma lub taka z krótką historią kredytową.

Na jakie wsparcie możesz liczyć?

Jeśli prowadzisz działalność na Podlasiu, możesz skorzystać z dwóch produktów – pożyczki na inwestycje rozwojowe oraz pożyczki termomodernizacyjnej dla przedsiębiorstw.

Dzięki pożyczce na inwestycje rozwojowe poszerzysz swoją działalność o innowacyjne produkty i usługi – rozbudujesz informatyzację wewnętrzną firmy i odpowiednio przystosujesz firmę do wprowadzenia takich usług oraz udoskonalisz sposób ich świadczenia. Informatyzacja wewnętrzna firmy i jej modernizacja – to wszystko zyskasz dzięki technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).

d3stxip

Na tego rodzaju projekty możesz otrzymać do 1 mln zł, ze stałym niskim oprocentowaniem w wysokości 2,35% w skali roku, a zobowiązanie musisz spłacić w ciągu 5 lat.

Jeśli zależy Ci na poprawie efektywności energetycznej i chcesz skorzystać z odnawialnych źródeł energii, dobrym wyborem będzie pożyczka termomodernizacyjna. Pieniądze wykorzystasz na modernizację i ulepszenie swojego zakładu m.in. przez wprowadzenie nowoczesnych, energooszczędnych systemów, instalacji i urządzeń. Sfinansujesz też głęboką modernizację budynków należących do Twojej firmy. Wprowadzone zmiany umożliwią odzysk, a co za tym idzie oszczędność energii cieplnej oraz zmniejszenie emisji szkodliwych związków do atmosfery. Możesz liczyć nawet na 1 mln zł, który spłacisz w 10 lat z oprocentowaniem od 0,28% do 0,56% w skali roku w zależności od wyniku audytu energetycznego.

Jasne i proste zasady

Pożyczkę unijną otrzymasz na prostych i przyjaznych zasadach – wystarczy, że zgłosisz się bezpośrednio do wybranych przez Bank Gospodarstwa Krajowego profesjonalnych instytucji finansujących, które przeprowadzą Cię przez cały proces, nie pobierając przy tym żadnych prowizji czy dodatkowych opłat. Pożyczek na inwestycje rozwojowe udzielają:

1 - Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A., tel: 662 836 358, www.tise.pl

d3stxip

2 - Fundusz Wschodni sp. z o.o., tel: 85 307 01 05, www.funduszwschodni.pl

3 - Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach, tel: 731 757 000, www.rozwojowa.frp.pl

Pożyczkę termomodernizacyjną dla przedsiębiorstw zaoferuje Ci Podlaska Agencja Rozwoju Regionalnego, tel: 85 740 86 68 lub 85 740 86 71 (www.pozyczkowy.com.pl)
oraz Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach, tel: 731 757 000 (www.termo.frp.pl)
.

Więcej informacji o warunkach pożyczek unijnych oraz projektu „Przedsiębiorcze podlaskie” znajdziesz na: rpo.bgk.pl

_ Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie pożyczki uzależnione jest od analizy ryzyka przedsiębiorcy. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. _

d3stxip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3stxip