ycipk-44236u

Plastik w pomidorach z Lidla. Sklep wycofuje zanieczyszczony produkt

Krojone pomidory z puszki mogą zawierać zanieczyszczenia w postaci ”plastikowego ciała obcego”. To kolejna wpadka sieci. Lidl przeprasza klientów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plastik w pomidorach z Lidla. Sklep wycofuje zanieczyszczony produkt
(East News, Fot: FOT. DAMIAN KUJAWA/ POLSKA PRESS)
ycipk-44236u

Lidl wycofuje ze sprzedaży puszki krojonych pomidorów marki "Freshona" i "Italiamo". Powód? Możliwość zranienia się podczas konsumpcji – ostrzega Lidl w oficjalnym komunikacie.

W pomidorach można znaleźć bowiem fragmenty plastiku. Dlatego też – jak zaznacza Lidl w komunikacie na swojej stronie internetowej - klienci powinni zwrócić produkt i zrezygnować z jego spożycia.

Zobacz również: Lidl będzie handlował używanymi samochodami. Głównie z silnikiem diesla

ycipk-44236u

"Sprzedaż wycofywanego z obrotu produktu "Freshona" Krojone pomidory sort bazylia oraz "Italiamo" Krojone pomidory sort bazylia z datą minimalnej trwałości 31.12.2020 r. i numerem partii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224 prowadzono w sklepach Lidl Polska. Ze względu na ochronę konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i produkt wycofano z obrotu. Produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy, dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu" – czytamy w komunikacie.

Lidl
Podziel się

Jak zapewnia sieć, inne produkty tych marek nie podlegają wycofaniu.

ycipk-44236u

To jednak druga wpadka z wycofanym produktem w Lidlu w ciągu ostatnich tygodni. Pod koniec lipca pisaliśmy o polskiej papryce, w której przekroczone były normy związane z środkiem chemcznym stosowanym w uprawach jako regulator wzrostu i rozwoju roślin.

Jak wówczas ostrzegał Lidl, ethephon (który znalazł się w paprykach) mógł powodować wystąpienie takich objawów jak: częstsze oddawanie moczu czy biegunka.

Czytaj również: Reklama Lidla zdenerwowała klientów. Komisja Etyki Reklamy problemu nie widzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-44236u
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-44236u

ycipk-44236u
ycipk-44236u