Trwa ładowanie...

Plastik w pomidorach z Lidla. Sklep wycofuje zanieczyszczony produkt

Krojone pomidory z puszki mogą zawierać zanieczyszczenia w postaci ”plastikowego ciała obcego”. To kolejna wpadka sieci. Lidl przeprasza klientów.

Share
Plastik w pomidorach z Lidla. Sklep wycofuje zanieczyszczony produkt
Źródło: East News, Fot: FOT. DAMIAN KUJAWA/ POLSKA PRESS
dn4so4w

Lidl wycofuje ze sprzedaży puszki krojonych pomidorów marki "Freshona" i "Italiamo". Powód? Możliwość zranienia się podczas konsumpcji – ostrzega Lidl w oficjalnym komunikacie.

W pomidorach można znaleźć bowiem fragmenty plastiku. Dlatego też – jak zaznacza Lidl w komunikacie na swojej stronie internetowej - klienci powinni zwrócić produkt i zrezygnować z jego spożycia.

dn4so4w

"Sprzedaż wycofywanego z obrotu produktu "Freshona" Krojone pomidory sort bazylia oraz "Italiamo" Krojone pomidory sort bazylia z datą minimalnej trwałości 31.12.2020 r. i numerem partii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224 prowadzono w sklepach Lidl Polska. Ze względu na ochronę konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i produkt wycofano z obrotu. Produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy, dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu" – czytamy w komunikacie.

Lidl
Źródło: Lidl, Fot: Lidl

Jak zapewnia sieć, inne produkty tych marek nie podlegają wycofaniu.

To jednak druga wpadka z wycofanym produktem w Lidlu w ciągu ostatnich tygodni. Pod koniec lipca pisaliśmy o polskiej papryce, w której przekroczone były normy związane z środkiem chemcznym stosowanym w uprawach jako regulator wzrostu i rozwoju roślin.

Jak wówczas ostrzegał Lidl, ethephon (który znalazł się w paprykach) mógł powodować wystąpienie takich objawów jak: częstsze oddawanie moczu czy biegunka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn4so4w

Podziel się opinią

Share
dn4so4w
dn4so4w