Trwa ładowanie...
d3ulh70
08-03-2016 15:03

Play rozpoczyna modernizację sieci, wprowadza 4G LTE Ultra

Warszawa, 08.03.2016 (ISBnews) - P4, operator sieci Play, rozpoczyna "głęboką" modernizację swojej sieci i wprowadza 4G LTE Ultra wobec dotychczasowej 4G LTE, poinformował członek zarządu Bartosz Dobrzyński. 

d3ulh70

"Odbiór i uruchomienie nowych częstotliwości pozwala na głęboką modernizacje sieci. 4G LTE Ultra, obok nowych częstotliwości, będzie wykorzystywać m.in. agregację minimum dwóch pasm. W efekcie powiększy się zasięg, zwiększy prędkość transmisji danych z nawet 3-krotną poprawą przepustowości. Poprawa jakości sieci da również zwiększenie pojemności oraz wydajności sieci, czy lepsze np. przenikanie budynków, a także udostępnienie LTE w obszarach pozamiejskich" - powiedział Dobrzyński podczas konferencji.

Zaznaczył, że Play startuje z 4G LTE Ultra od razu z pokryciem 31% populacji, m.in. dzięki zmianie przeznaczenia pasma 2100 MHz, które dotychczas wykorzystywano na hspa+. "W odwodzie" jest jeszcze tradycyjne 1800 MHz.

"Będziemy szybko dobudowywać kolejne nośniki. Obecnie mamy 100 stacji na 800 MHz i czekamy na pozwolenie UKE w kwestii odpalenia 2600 MHz, czego spodziewamy się na dniach" - wskazał członek zarządu Play.

Obecnie 4G hspa+ w Play obejmuje 92% populacji, 4G LTE 79%, 4G LTE Ultra będzie według słów Dobrzyńskiego szybko rosło, by docelowo osiągnąć poziomy zbliżone do 4G LTE.

d3ulh70

"By w pełni korzystać z zalet zmodernizowanej sieci należy mieć urządzenie wspierające agregacje pasm (już 300 tys. takich urządzeń jest w naszej bazie klienckiej), ale każdy klient odczuje poprawę bo 'poszerzamy autostradę'. Doświadczenia korzystania z internetu przez klientów Play będą coraz lepsze" - zapowiedział członek zarządu Play.

Wprowadzenie 4G LTE Ultra wiąże się z nowościami w ofercie, czyli opcjami z 50GB oraz "bez limitu" internetu oraz "elastyczne" 10GB, w którym płaci się za użycie.

Operator ma ponad 7 mln klientów aktywnych w internecie, 58% ruchu odbywa się w technologii LTE. Play odnotował 150% wzrostu ruchu w internecie całościowo i 5-krotny wzrost LTE w 2015.

(ISBnews)

d3ulh70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ulh70