Trwa ładowanie...
d3v7op1

Plaza Centers rozważy wejście na nowe rynki, w tym USA

30.3.Warszawa (PAP) - Plaza Centers zamierza wykorzystać
pojawiające się okazje do przejęcia kolejnych projektów. Rozważy
wejście na rynki, gdzie dotychczas jest nieobecna, na...

Share
d3v7op1

30.3.Warszawa (PAP) - Plaza Centers zamierza wykorzystać pojawiające się okazje do przejęcia kolejnych projektów. Rozważy wejście na rynki, gdzie dotychczas jest nieobecna, na przykład USA - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

"(...) Plaza nie ograniczy się tylko do tradycyjnego modelu biznesowego i tradycyjnych rynków oraz do zarządzania już istniejącymi aktywami inwestycyjnymi, ale będzie chcieć przejmować wysokodochodowe dojrzałe aktywa lub inwestować w nowe interesujące rynki, na przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie mogą się pojawić wyjątkowe możliwości zwiększenia kapitału i poprawy wyników" - powiedział cytowany w komunikacie Mordechay Zisser, przewodniczący RN Plaza Centers.

"(...)będziemy kontynuować prace nad badaniem nowych możliwości na rynkach wschodzących i dojrzałych, jeśli uznamy, że oferują wysokie zwroty z inwestycji przy minimalnym ryzyku. Będziemy więc szukać możliwości wykorzystania naszej pozycji gotówkowej, by znaleźć atrakcyjne nowe możliwości, w tym kupno już istniejących galerii handlowych na rynkach innych niż nasze tradycyjne obszary działalności" - dodał Ran Shtarkman, prezes spółki.

d3v7op1

Na koniec 2008 roku spółka miała 178 mln euro gotówki.

Plaza Centers osiągnęła w 2008 roku 68 mln euro zysku netto, głównie dzięki zakończeniu i sprzedaży jednego projektu w Czechach, finalnym rozliczeniom związanym z Arena Plaza oraz zyskom z działalności finansowej.

Aktywa ogółem spółki wyniosły na koniec ubiegłego roku ok. 959 mln euro.

Zarząd spółki zdecydował nie rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za 2008 rok. Z zysku za 2007 rok spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 57 mln euro.(PAP)

pel/ gor/

d3v7op1

Podziel się opinią

Share
d3v7op1
d3v7op1