Trwa ładowanie...
dvv0y3t

Plaza ma porozumienie z bankiem finansującym Zgorzelec Plaza

Warszawa, 30.06.2016 (ISBnews) - Plaza Centers podpisała z bankiem finansującym porozumienie ws. spłaty długu (Debt Repayment Agreement, DRA) w projekcie Zgorzelec Plaza, podała spółka.

Share
dvv0y3t

DRA zakłada m.in., że Plaza jest zobowiązana do podjęcia działań i współpracy z bankiem w próbie sprzedaży Zgorzelec Plaza. Jednocześnie bank będzie poszukiwał podmiotu trzeciego, który zostałby akcjonariuszem, nabywając udziały centrum handlowego za 1 mln euro, czytamy w komunikacie.

Jeśli nie zostanie on znaleziony do 15 września 2016 r., zarządzanie centrum zostanie przeniesione do podmiotu zarządzającego, wskazanego przez bank, natomiast środki w wysokości 1,1 mln euro wpłacone na rachunek escrow przez spółkę zostaną przekazane do banku, a Plaza pozostanie "niemym akcjonariuszem" w Zgorzelec Plaza do końca 2016 r.

W wyniku transakcji Plaza oczekuje rozpoznania zysku księgowego rzędu 10 mln euro, podano również.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

dvv0y3t

Podziel się opinią

Share
dvv0y3t
dvv0y3t