Trwa ładowanie...
d3x4ng3

PLL LOT: Dalsze etapy realizacji strategii rozwoju będą wymagały kapitału

Warszawa, 22.06.2015 (ISBnews) - Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) będą potrzebowały dodatkowego kapitału na realizację ogłoszonego planu rozwoju do roku 2020 i nie wykluczają różnych scenariuszy jego pozyskania - poprzez inwestora branżowego, private equity, ofertę publiczną, poinformował prezes Sebastian Mikosz.

Share
d3x4ng3

"Są trzy scenariusze jak pozyskać kapitał na rozwój: znaleźć inwestora branżowego, są także prowadzone rozmowy z private equity, trzeci scenariusz to IPO. Wszystkie są możliwe jednocześnie, żaden nie wyklucza pozostałych. O nich będziemy rozmawiać z właścicielem w ciągu następnych miesięcy" - powiedział Mikosz podczas konferencji prasowej.

Z całą pewnością PLL LOT będzie potrzebował kapitału, w szczególności na drugi etap realizowanego planu rozwoju. W chwili obecnej spółka bazuje na posiadanych aktywach i aktualnym potencjale, jednak na dalszą ekspansję środki będą niezbędne, jeszcze przed 2020 r., wyjaśnił prezes.

Wcześniej podczas konferencji Mikosz poinformował, że PLL LOT zamierza podwoić skalę działalności do 2020 r.

W 2020 r. PLL LOT chce mieć 75-80 destynacji, w tym 10-12 długodystansowych i dwa razy większą flotę - 70-80 samolotów.

Jak podkreśla Ministerstwo Skarbu Państwa, PLL LOT zamierzają uzyskać 30-procentowy udział w polskim rynku i zbliżyć się do 10% udziału w rynkach Nowej Europy. To wszystko ma spowodować zwiększenie przychodów do około 9 mld zł (z mniej niż 3,5 mld zł obecnie).

(ISBnews)

d3x4ng3

Podziel się opinią

Share
d3x4ng3
d3x4ng3