Trwa ładowanie...
d3m52rr

PLL LOT mają umowę z Japan Airlines Cargo ws. transportu towarów do Japonii

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały z Japan Airlines Cargo (JAL Cargo) umowę o współpracy, na mocy której japoński przewoźnik będzie odpowiedzialny za sprzedaż powierzchni cargo w Dreamlinerach LOT-u i ich obsługę na tokijskim lotnisku Narita, podały PLL LOT.

Share
d3m52rr

"Już za kilka miesięcy LOT zaoferuje najszybszą i najbardziej efektywną podróż między Japonią a Nową Europą nie tylko pasażerom. To ogromna szansa także dla przedsiębiorców, którzy od stycznia dużo łatwiej i sprawniej będą mogli przesyłać swoje towary między portami lotniczymi w Japonii i Centralnej Europie. Już dziś eksport towarów z Japonii do Polski osiąga 1,1 mld a import przekracza 1,5 mld euro rocznie. To ogromny potencjał"- powiedział dyrektor Biura LOT Cargo Mariusz Kuczek, cytowany w komunikacie.

Dodał, że PLL LOT rozpoczynając współpracę z JAL Cargo, PLL LOT spodziewają się optymalizacji wielu łańcuchów dostaw u naszych partnerów logistycznych.

Dreamlinery polskiego przewoźnika, które będą obsługiwały rejsy między Warszawą a Tokio, posiadają 65 m3 miejsca do przewozu ładunku o łącznej masie do 15 ton. Porozumienie GSA (General Sales Agreement) zakłada, że JAL Cargo będzie reprezentować LOT w Japonii w oferowaniu powierzchni cargo w Dreamlinerach LOT-u. JAL Cargo będzie też obsługiwać samoloty LOT-u pod względem cargo na tokijskim lotnisku Narita. LOT Cargo i JAL Cargo będą też oferować wzajemnie powierzchnie frachtowe na innych obsługiwanych przez siebie trasach, podano również.

Jak przypomina przewoźnik, Dreamliner LOT-u w pierwszy bezpośredni rejs z Warszawy do Tokio wystartuje 13 stycznia 2016 roku. Powierzchnia cargo jest już dostępna w sprzedaży na wszystkich rynkach obsługiwanych przez LOT.

(ISBnews)

d3m52rr

Podziel się opinią

Share
d3m52rr
d3m52rr