Trwa ładowanie...

Plus Bank - nowy mobilny bank od Solorza-Żaka

Do końca pierwszego kwartału przyszłego roku Polkomtel ma przejąć kontrolę nad Invest Bankiem, który równocześnie zmieni nazwę na Plus Bank - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Plus Bank - nowy mobilny bank od Solorza-ŻakaŹródło: Fotolia, fot: podsolnykh
d29gj2c
d29gj2c

Zygmunt Solorz-Żak po kolei składa puzzle swoich biznesów rozrzuconych po różnych rynkach. Niedawno cyfrowy Polsat ogłosił przejęcie Polkomtela. Kilka dni później operator sieci Plus poinformował, że będzie sprzedawał prąd z ZE PAK, kontrolowanego przez właściciela Polsatu. Teraz do grupy ma dołączyć kolejny element - Invest Bank.

Oznacza to, że niedługo od jednego dostawcy będziemy mogli mieć telewizję, internet stacjonarny i mobilny, prąd, telefon komórkowy, konto w banku i bank w telefonie.

Według informacji "PB" Invest Bank zostanie przejęty na początku 2014 r. i zmieni nazwę na Plus Bank. Powstały w ten sposób nowy mobilny bank ma w ciągu trzech lat zdobyć milion klientów. Obecnie Invest Bank obsługuje 300 tys. klientów.

d29gj2c

Wojciech Bolanowski, szef bankowości elektronicznej PKO BP, uważa, że plan rozwoju banku mobilnego jest do zrealizowania, bo w Polsce do kategorii innowatorów można zaliczyć ok. 4 mln ludzi. Na zyski trzeba będzie jednak poczekać. - W bankowości jest zupełnie inna skala marż niż w telekomunikacji. Żaden z biznesów Zygmunta Solorza-Żaka nie był tak niskomarżowy i tak kapitałochłonny. Jeśli jest w stanie to zaakceptować i nie oczekując szybkiego zwrotu cały czas inwestować w bazę klientów, to biznes może się udać - ocenia Wojciech Bolanowski.

d29gj2c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29gj2c