Trwa ładowanie...
d2e6b69

Po kilku dniach umocnienia kurs złotego może się stabilizować

Warszawa, 24.09.2015 (ISBnews/ City Index) - Po szalonym starcie na początku tego roku pojawiają się sygnały, że polski złoty może się stabilizować. Po środowej zwyżce kurs EUR/PLN wydaje się utrzymywać przy poziomie 4,2. Startując z tego punktu, prawdziwym testem dla złotego będzie ?ściana oporu" w okolicach 4,26, potem zaś 4,34, które sprawiały dotąd wiele problemów. W przypadku realizacji scenariusza spadkowego, warto obserwować wsparcie w okolicach 4,19, a następnie 4,17.

Share
d2e6b69

Z punktu widzenia fundamentów gospodarki, efekt dobrych odczytów wskaźnika koniunktury w europejskim przemyśle nakłada się na obawy o rynki wschodzące i na awersję inwestorów do ryzyka. Te okoliczności będą wspierać kurs EUR/PLN w krótkim terminie, a potencjał wzrostu złotego będzie ograniczony.

Tymczasem amerykańscy inwestorzy rozważają skutki zacieśnienia polityki pieniężnej w USA, gdzie apetyt na ryzyko także nie dopisuje. Działania Fed ostatecznie będą umacniać dolara, w szczególności w relacji do złotego, który zmaga się z własnymi problemami. Parze USD/PLN nie udało się przełamać poziomu 3,8, co może świadczyć o pewnej technicznej słabości kursu. Ogółem, nasze nastawienie wobec tej pary walutowej jest w najbliższej perspektywie neutralne.

Chris Tedder, analityk City Index

(ISBnews/ City Index)

d2e6b69

Podziel się opinią

Share
d2e6b69
d2e6b69