Trwa ładowanie...
d3wvjf6

Poczta Polska: Nasza oferta dla sądów jest bardzo korzystna i rynkowa

Warszawa, 28.10.2015 (ISBnews) - Poczta Polska stoi na stanowisku, że w przetargu na obsługę sądów złożyła rynkową i bardzo korzystną ofertę, co było możliwe m.in. dzięki restrukturyzacji spółki, poinformował rzecznik Zbigniew Baranowski. 

Share
d3wvjf6

"Zaproponowaliśmy rynkową i bardzo korzystną ofertę, mając świadomość roli Poczty Polskiej jako firmy kluczowej dla infrastruktury krytycznej państwa i służby dla obywateli w tym specyficznym i arcyodpowiedzialnym przetargu. Obsługa polskiego wymiaru sprawiedliwości to ponadstandardowe wyzwanie, którego jakość świadczenia przekłada się na zaufanie obywateli do państwa, czego Poczta Polska jako narodowy operator ma świadomość. Cieszymy się, że dzięki ofercie Poczty Polskiej budżet państwa zaoszczędzi znaczne środki" - powiedział Baranowski, cytowany w komunikacie.

Poczta podkreśla, że dokonała kalkulacji kosztów zgodnie z przyjętymi na rynku standardami. Deklaruje też, że jest przygotowana także w aspekcie Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru przez listonoszy za pomocą tabletów, do świadczenia obsługi listów nadawanych przez wymiar sprawiedliwości od 2016 roku.

"Ten przetarg to ważny element w rozwoju Poczty Polskiej. Będziemy walczyć o nasze miejsce na rynku, poszukując dodatkowych źródeł przychodu, rozwijając usługi finansowe i zdobywając kontrakty nie tylko na obsługę listów, ale przede wszystkim - paczek" - dodał Baranowski.

d3wvjf6

Poczta Polska złożyła dziś ofertę na świadczenie usług pocztowych na rzecz sądów powszechnych o wartości 293,11 mln zł brutto, a Polska Grupa Pocztowa (PGP) - spółka zależna InPostu - ofertę o wartości 475,58 mln zł brutto. PGP zarzuciło Poczcie, że "świadczy usługi na rynku komercyjnym poniżej kosztów w celu eliminacji konkurencji, co jest sprzeczne z prawem polskim i unijnym".

PGP podało m.in., że "cena zaproponowana przez Pocztę Polską budzi zdumienie i jest znacznie poniżej cen oferowanych przez nią na rynku detalicznym, jak również na rynku zamówień publicznych". Według PGP zakres i wysokie wymagania postawione przez zamawiającego w przetargu, które są niespotykane w żadnym innym zamówieniu, w żaden sposób nie uzasadniają tak niskiej ceny "przy tak wysokich kosztach zarządu w Grupie Poczty Polskiej (sięgający 570 mln zł rocznie), jak również innych kosztach ponoszonych przez PP".

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego organizowane jest przez Sąd Apelacyjny w Krakowie, reprezentowany przez Centrum Zakupów dla Sądownictwa, na "świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz zwrotu przesyłek niedoręczonych na rzecz sądów powszechnych". Okres realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 36 miesięcy.

(ISBnews)

d3wvjf6

Podziel się opinią

Share
d3wvjf6
d3wvjf6