Trwa ładowanie...
poczta polska

Poczta Polska udostępnia darmowe wi-fi. "Żadne hasła nie będą wymagane"

Poczta Polska wyposażyła 3,8 tys. placówek pocztowych w całym kraju w punkty bezpłatnego dostępu do internetu. Żeby z niego korzystać, trzeba zgodzić się na wyświetlanie reklam.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Poczta Polska udostępnia darmowe wi-fi. "Żadne hasła nie będą wymagane"
Źródło: East News, Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER
d19vhc3

Hot-spoty stopniowo pojawiały się w kolejnych urzędach pocztowych. Po dwóch latach inwestycje udało się ukończyć. W 2016 roku z bezprzewodowego internetu mogli się cieszyć klienci z 850 placówek. W ubiegłym roku było ich już 3 tys., a teraz 3,8 tys.

Dostęp do sieci jest darmowy. Aby się połączyć, należy wybrać na ekranie swojego urządzenia mobilnego sieć o nazwie „Poczta Polska”. Jak informują przedstawiciele spółki, żadne hasła nie będą wymagane, ale za to musimy się zgodzić na wyświetlanie reklam. Statystyki pokazują, że w ciągu dwóch lat z pocztowych hot spotów skorzystało prawie 230 tys. użytkowników.

d19vhc3

- Poczta to firma komercyjna, która działa na bardzo konkurencyjnym rynku, musi na siebie zarabiać. Ale Poczta to jednocześnie firma z misją, wrażliwa na potrzeby społeczne, na potrzeby lokalnych społeczności. Przywracanie i otwieranie placówek pocztowych na wsiach i bezpłatne wi-fi to przykłady realizacji misji przeciwdziałania wykluczeniu Polaków z dostępu do usług - czytamy słowa ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka na oficjalnej stronie Poczty Polskiej.

W zeszłym roku spółka zrealizowała plan wyposażenia wszystkich kurierów w terminale płatnicze. Pocztowcy mają też ok. 22 tys. tabletów i kilka tysięcy padów, przeznaczonych do potwierdzania odbioru przesyłek awizowanych.

Zobacz też: Co druga Polka pomijana przy awansie

Poczta Polska otwiera coraz więcej placówek. Od 2016 roku powstało ponad 280 nowych punktów w całym kraju. Teraz planowane jest 100 kolejnych.

d19vhc3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d19vhc3

Podziel się opinią

Share
d19vhc3
d19vhc3