Trwa ładowanie...

Poczta Polska z własnymi skrytkami. Paczkomatom InPost wyrośnie konkurencja?

Poczta Polska będzie testowała własny system skrytek pocztowych, w których klienci będą mogli odbierać zamówione paczki. Automatycznie nasuwa się skojarzenie z paczkomatami, ale pomysł Poczty zakłada udostępnienie skrytek w budynkach mieszkalnych, a nie na ulicy czy w centrach handlowych. To nie jedyna różnica.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Poczta Polska z własnymi skrytkami. Paczkomatom InPost wyrośnie konkurencja?Źródło: East News
d1g64ca

Kurier dostarczy paczkę nawet pod nieobecność zamawiającego. Pomysł może nie brzmi nowo, bo od kilku lat w Polsce działają paczkomaty (których sieć regularnie się powiększa), ale Parkomatic zapewnia jeszcze wygodniejszy odbiór zamówienia, bo nie wymaga wychodzenia z domu. O pomyśle Poczty Polskiej informuje serwis Fintek.

Parkomatic to skrytki, które zamontowane są bezpośrednio w budynku i przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców danego bloku. Jak dotąd, usługa dostępna jest tylko w kilku budynkach na warszawskim Żoliborzu, ale prawdopodobnie będzie ich więcej.

Z firmą Pakomatic, która została wyróżniona w programie „GammaRebels powered by Poczta Polska”, PP nawiązała współpracę w sierpniu zeszłego roku.

d1g64ca

Zobacz też:

Tak pomysł Poczty Polskiej działa w praktyce

Jest jeszcze jedna rzecz (poza tym, gdzie instalowane mają być skrytki Parkomatic), która odróżnia tę usługę od Paczomatów. Docelowo będą współpracować ze wszystkimi firmami kurierskimi. Jednocześnie w skrytkach będzie można zostawić przesyłki dla 30 klientów. Będzie można je odebrać w terminie 7 dni (w Paczkomatach trzymane są maksymalnie trzy).

Poczta Polska od jakiegoś czasu pracuje nad zwiększeniem liczby miejsc, w których można odbierać paczki. Od połowy listopada zeszłego roku Poczta Polska umożliwiła także odbiór przesyłek w niemal 450 sklepach Żabka i Freshmarket.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1g64ca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g64ca