Trwa ładowanie...
atmosfera w pracy
05-09-2015 09:34

Poczucie niedocenienia w pracy to problem nie tylko Polaków

Takie wnioski płyną z globalnego sondażu, w ramach którego respondenci z wybranych krajów zostali poproszeni o ujawnienie, czy czują się doceniani w miejscu pracy.

Share
Poczucie niedocenienia w pracy to problem nie tylko PolakówFot: Sebastiaan ter Burg/CC/Flickr
dwz0x3a

Niewiele jest takich miejsc na świecie, w których pracownicy czuliby, że ich poświęcenie jest należycie doceniane - takie wnioski płyną z ankiety przeprowadzonej na zlecenie Monster Worldwide.

Firma Monster Worldwide, właściciel największego na świecie serwisu rekrutacyjnego Monster.com, zleciła przeprowadzenie globalnego sondażu, w ramach którego respondenci z wybranych krajów i regionów świata zostali poproszeni o ujawnienie, czy czują się doceniani w miejscu pracy. Wyniki badania pokazują, że najgorzej pod tym względem wypadają Amerykanie: aż 90 proc. respondentów w Stanach Zjednoczonych odpowiedziało, że w pracy czują się doceniani co najwyżej "okazjonalnie".

52,4 proc. ankietowanych w USA przyznało, iż poczucie, że ich praca jest doceniana, towarzyszy im "często lub okazjonalnie". Taką samą odpowiedź zaznaczyło 54,2 proc. ankietowanych pracowników w Niemczech, 61,6 proc. ankietowanych w Indiach i aż 74 proc. respondentów z krajów Zatoki Perskiej.

Najbardziej pesymistyczna odpowiedź - "nigdy nie czuję się doceniany w pracy" - została zaznaczona przez 47,56 proc. respondentów w USA i 45,8 proc. respondentów w Niemczech.

dwz0x3a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwz0x3a