Trwa ładowanie...
dtn1ok0

Podkarpackie/ 20 mln zł na szkolenia językowa dla dorosłych

Konkurs finansowany z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Tym razem nabór wniosków dotyczy m.in. podnoszenia kompetencji dorosłych w zakresie języków obcych. Do wydania jest 20 mln zł.
Share
dtn1ok0

Jak poinformował PAP dyrektor WUP Tomasz Czop, na dofinansowanie mogą liczyć również projekty, w których dorośli będą mogli podnosić swoje umiejętności w obszarze TIK - Technologie Informacyjno-Komunikacyjne.

Czop zaznaczył, że konkurs przeznaczony jest dla osób o niskim wykształceniu lub dla osób powyżej 50 roku życia, bez względu na wykształcenie.

"Typy projektów możliwe do realizacji w ramach konkursu to np. szkolenia podnoszące kompetencje językowe osób dorosłych. Ważne jest, aby te osoby z własnej inicjatywy zainteresowane były zdobyciem, podniesieniem lub uzupełnieniem swoich kompetencji w zakresie TIK i języków w obcych" - dodał.

dtn1ok0

Dyrektor WUP podkreślił, że w ramach konkursu możliwa jest realizacja wyłącznie szkoleń podnoszących kompetencje językowe.

Projekty mogą dotyczyć trzech języków obcych - angielski, niemiecki i francuski. Szkolenia językowe mają zakończyć się uzyskaniem certyfikatów językowych.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 21 grudnia 2015 r. do 15 stycznia 2016 r. Spotkanie informacyjne dotyczące założeń konkursu odbędzie się 8 grudnia br. w budynku urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

Konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

dtn1ok0

Podziel się opinią

Share
dtn1ok0
dtn1ok0