Trwa ładowanie...
d1qjvwl
d1qjvwl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podkarpackie/ 20 mln zł na szkolenia językowa dla dorosłych

Konkurs finansowany z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Tym razem nabór wniosków dotyczy m.in. podnoszenia kompetencji dorosłych w zakresie języków obcych. Do wydania jest 20 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1qjvwl

Jak poinformował PAP dyrektor WUP Tomasz Czop, na dofinansowanie mogą liczyć również projekty, w których dorośli będą mogli podnosić swoje umiejętności w obszarze TIK - Technologie Informacyjno-Komunikacyjne.

Czop zaznaczył, że konkurs przeznaczony jest dla osób o niskim wykształceniu lub dla osób powyżej 50 roku życia, bez względu na wykształcenie.

"Typy projektów możliwe do realizacji w ramach konkursu to np. szkolenia podnoszące kompetencje językowe osób dorosłych. Ważne jest, aby te osoby z własnej inicjatywy zainteresowane były zdobyciem, podniesieniem lub uzupełnieniem swoich kompetencji w zakresie TIK i języków w obcych" - dodał.

d1qjvwl

Dyrektor WUP podkreślił, że w ramach konkursu możliwa jest realizacja wyłącznie szkoleń podnoszących kompetencje językowe.

Projekty mogą dotyczyć trzech języków obcych - angielski, niemiecki i francuski. Szkolenia językowe mają zakończyć się uzyskaniem certyfikatów językowych.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 21 grudnia 2015 r. do 15 stycznia 2016 r. Spotkanie informacyjne dotyczące założeń konkursu odbędzie się 8 grudnia br. w budynku urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

Konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl