Trwa ładowanie...
d23b8hp
d23b8hp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podkarpackie/ Orange Polska rozbuduje w Przemyślu sieć szybkiego internetu

Władze Przemyśla podpisały porozumienie z Orange Polska ws. rozbudowy na terenie miasta sieci szybkiego światłowodowego internetu. Do końca 2018 r. z takiej możliwości będzie mogło skorzystać 15,6 tys. przemyskich gospodarstw domowych. Operator zainwestuje prawie 16,4 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23b8hp

Jak powiedział PAP prezydent Przemyśla (Podkarpackie) Robert Choma, rozwój nowych technologii wymaga przesyłania przez internet coraz większych ilości danych.

"Myśląc o przyszłości, musimy oprzeć nasze działania na najnowszych rozwiązaniach, właśnie takich jak światłowód. Jestem pewien, że nasza współpraca da mieszkańcom narzędzia, dzięki którym będą mogli, już za chwilę, korzystać ze wszystkich najnowszych dobrodziejstw techniki" - dodał.

Choma podkreślił, że porozumienie z Orange Polska, ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla tej inwestycji.

d23b8hp

Zgodnie z podpisaną umową, operator zbuduje w Przemyślu sieć szybkiego światłowodowego internetu. Jeszcze w tym roku będzie mogło z niej korzystać ponad 7,2 tys. gospodarstw domowych na terenie miasta. Do końca roku 2018 liczba ta wzrośnie do 15,6 tys. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję blisko 16,4 mln zł.

Inwestycja w Przemyślu to element realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych. Do końca 2018 r. w zasięgu szybkiego internetu Orange będzie nawet 3,5 mln gospodarstw domowych.

d23b8hp

Podziel się opinią

Share
d23b8hp
d23b8hp