Trwa ładowanie...
d4n2snh
12-11-2015 15:40

Podkarpackie/ Podkarpacki odcinek szlaku Green Velo prawie gotowy

Kończy się budowa podkarpackiego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Trasa w regionie jest gotowa w ponad 96 proc. Cały szlak, który połączy pięć województw Polski Wschodniej, będzie liczyć 2 tys. km.

Share
d4n2snh

W środę w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że kończy się budowa szlaku, jednak projekt "wkracza w nowy etap".

"Szlak będzie miał ważny wpływ na gospodarkę, rozwój turystyki i rekreację - nas wszystkie te aspekty interesują. Zakładamy, że szlak +obrośnie+ małymi i średnimi firmami, które będą świadczyły usługi wszystkim tym, którzy będą się poruszać szlakiem. Tak ma to docelowo wyglądać" - dodał.

Ortyl podkreślił, że konieczne będzie również doprowadzenie do szlaku innych ścieżek rowerowych do kolejnych atrakcji turystycznych. "Chcemy rozwijać ten szlak razem z samorządami lokalnymi, bo to lokalne władze wiedzą, co chcą promować i jakie zabytki mają na swoim terenie" - powiedział marszałek.

Budowę podkarpackiego fragmentu, liczącego prawie 460 km, podzielono na pięć odcinków. Prace na trzech odcinkach już się zakończyły, pozostałe dwa mają być gotowe do końca miesiąca. Na Podkarpaciu w ramach tej inwestycji wybudowano również 5 obiektów inżynieryjnych oraz 50 Miejsc Obsługi Rowerzystów. Wartość podkarpackiego odcinka to ponad 74 mln zł.

d4n2snh

Rzecznik prasowy szlaku Green Velo Jarosław Panek powiedział, że na promocję całej trasy wydanych zostanie w najbliższym czasie w sumie ok. 2 mln zł.

Rekreacyjna trasa rowerowa Green Velo połączy województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie, będzie mieć blisko 2 tys. kilometrów. Łączny koszt projektu "Trasy rowerowe w Polsce wschodniej" przekracza 274 mln zł. Z tej kwoty 85 proc. stanowi dofinansowanie unijne z programu Rozwój Polski Wschodniej.

d4n2snh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n2snh