Trwa ładowanie...
dylsh38
dylsh38

Podkarpackie/ Przy granicy z Ukrainą powstał parking dla kierowców tirów

Kierowcy samochodów ciężarowych, którzy przekraczają polsko-ukraińską granicę, mogą korzystać już z monitorowanego parkingu i restauracji. Obiekty działają w ramach parku logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa w miejscowości Młyny (Podkarpackie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dylsh38

Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka prasowa Waimea Holding Jolanta Gałązka, parking został udostępniony kierowcom w związku z niedawnym otwarciem całej autostrady A4. "Uruchomiliśmy również stronę internetową www.parkingkorczowa.pl, która działa w kilku językach. Kierowcy mogą dowiedzieć się z niej m.in. jak do nas trafić i z jakich udogodnień mogą skorzystać" - dodała.

Parking dla tirów jest monitorowany, posiada plac manewrowy także dla samochodów osobowych. Jest też zaplecze sanitarne dla kierowców oraz kantyna serwująca dania kuchni polskiej. Do tej pory przy granicy z Ukrainą nie było takiej infrastruktury.

W ramach Waimea Logistic Park Korczowa na 12-hektarowej działce powstaną docelowo trzy hale magazynowe o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. wraz z powierzchnią biurową, parkingami, możliwością produkcji i skorzystania z szeroko pojętych usług logistycznych.

dylsh38

Według szacunków pracę na terenie parku może znaleźć nawet 2 tys. osób. Zatrudnienie będą mogły znaleźć osoby w różnych sektorach, w szczególności w zakresie magazynowania przesyłek, konfekcjonowania towarów, na liniach produkcyjnych lub montażowych, w usługach, gastronomii, w obsłudze serwisowej samochodów dostawczych.

Koszt całej inwestycji to 110 mln zł.

Gałązka przypomniała, że pierwsza hala Waimea Logistic Park Korczowa działa od ponad dwóch miesięcy. Jej powierzchnia wynosi 7,2 tys. mkw. Park znajduje się niespełna 3 km od przejścia granicznego w Korczowej i w pobliżu węzła autostrady A4. Codziennie granicę na tym przejściu przekracza ok. 450 ciężarówek.

Z parku korzystają przede wszystkim firmy, które przed dostarczeniem towarów np. na Ukrainę czy inne rynki wschodnie, chcą magazynować czy konfekcjonować materiały jeszcze na terenie Unii Europejskiej.

dylsh38

Ostatni odcinek autostrady A4 między Jarosławiem a Rzeszowem został oddany do użytku pod koniec lipca br. To pierwsza w Polsce autostrada umożliwiająca przejazd od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą. Łączna długość autostrady A4 w Polsce wynosi ponad 670 km.

Autostrada leży w III Transeuropejskim Korytarzu Transportowym; przebiega od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach, przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów aż do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.

dylsh38

Podziel się opinią

Share
dylsh38
dylsh38