Trwa ładowanie...
d25u7bm
d25u7bm

Podniesienie składki rentowej najpóźniej w kwietniu 2012 r. - Rostowski

21.11. Warszawa (PAP) - Podniesienie składki rentowej o 2 pkt. proc. nastąpi najpóźniej w kwietniu przyszłego roku - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że rząd...
Share
d25u7bm

21.11. Warszawa (PAP) - Podniesienie składki rentowej o 2 pkt. proc. nastąpi najpóźniej w kwietniu przyszłego roku - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że rząd nadal nie zdecydował, który z 3 wariantów budżetu na 2012 r. zostanie wykorzystany.

"Chcielibyśmy wprowadzić podniesienie składki rentowej jak najszybciej. Nie od początku roku, ale byłoby to w lutym, marcu, najpóźniej w kwietniu" - powiedział Rostowski w poniedziałek wieczorem w TVP Info.

Premier w swoim expose zapowiedział, że rząd zaproponuje podniesienie składki rentowej o 2 pkt. proc. po stronie pracodawcy.

d25u7bm

Rostowski dodał, że rząd nadal nie zdecydował, który z 3 wariantów budżetu na 2012 r. zostanie wykorzystany.

"Sytuacja jest bardzo zmienna, pracujemy jeszcze nad wszystkimi trzema wariantami" - powiedział.

Ministerstwo Finansów na przyszły rok przygotowuje trzy warianty budżetu, zakładające odpowiednio wzrost PKB o 3,2 proc., 2,5 proc. i spadek PKB o 1 proc., z których wybierze jeden, najbardziej prawdopodobny. Według pierwotnej wersji MF zakładało wzrost na poziomie 4 proc.

Rostowski dodał także, że resort finansów nie ma intencji do zmian stawek i progów podatkowych.

"Nie mówimy o zmianach stawek podatkowych czy progów podatkowych. Nie było to w żaden sposób przedstawione w expose premiera, nie mamy takich intencji. (...) Jeśli nastąpi podwyżka stawek bądź progów podatkowych to dla bogatszych, ale w tej chwili nie ma o tym mowy" - dodał Rostowski. (PAP)

nik/ asa/

d25u7bm

Podziel się opinią

Share
d25u7bm
d25u7bm