Trwa ładowanie...
d4bb63n
a4

Podpisano umowę na budowę odcinka A4

W rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisano w czwartek umowę z wykonawcą 25-kilometrowego odcinka autostrady A4 od Jarosławia (węzeł Wierzbna) do Radymna. Jest to pierwsza umowa podpisana na budowę A4 na Podkarpaciu. Wykonawcą tego fragmentu drogi będzie konsorcjum firm w składzie Budimex-Dromex i Ferrovial Agroman z Hiszpanii.

Share
d4bb63n

- Rozpoczynamy realizację wielkiego marzenia mieszkańców Podkarpacia, jakim było budowa autostrady. Wszyscy uważają, że jest to inwestycja, która pozwoli otworzyć Podkarpacie dla inwestorów i biznesu - powiedział podczas uroczystości podpisania kontraktu dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA Wiesław Kaczor.

Umowa podpisana między GDDKiA a Budimexem-Dromexem opiewa na kwotę 970 mln zł; to 25 proc. mniej niż zakładano. Kontrakt podpisany jest w systemie "Projektuj i Buduj". Termin realizacji to kwiecień 2012 r; okres gwarancyjny to siedem lat.

Zdaniem dyrektora naczelnego Budimexu-Dromexu Dariusza Blochera, pierwsze prace powinny rozpocząć się w sierpniu przyszłego roku. "Mamy nadzieję, że do tego czasu zdobędziemy potrzebne pozwolenia. Przy budowie tego odcinka pracować będzie ok. 1,5 tys. robotników. Szacujemy, że ok. 90 proc. z nich to będą osoby z Podkarpacia" - zaznaczył Blocher.

Zakres prac na tym odcinku obejmuje m.in. budowę 22 wiaduktów i mostów, 15 dwupoziomowych przejazdów z drogami przecinającymi autostradę i 13 przepustów dla małych zwierząt.

Długość podkarpackiego odcinka A4 to ponad 160 km. Odcinek ma być oddany przed Euro 2012.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km.

d4bb63n

Podziel się opinią

Share
d4bb63n
d4bb63n