Trwa ładowanie...

Podwarszawskie gminy rywalizują o najwyższą frekwencję w wyborach. Zwycięzca zgarnie 50 tys. zł

MSWiA rozda wozy strażackie gminom, w których największy odsetek mieszkańców pójdzie w niedzielę głosować. Własną nagrodę przyznawać będzie stowarzyszenie zrzeszające podwarszawskie gminy.

Podwarszawskie gminy rywalizują o najwyższą frekwencję w wyborach. Zwycięzca zgarnie 50 tys. złŹródło: Getty Images
d36zvou
d36zvou

Ministerstw Spraw Wewnętrznych i Administracji zachęca do głosowania organizując ciekawy konkurs: obiecuje wóz strażacki dla gminy, w której w danym województwie frekwencja wyborcza była najwyższa. Konkurs o nazwie "Bitwa o wozy" skierowany jest do gmin do 20 tys. mieszkańców.

Swoją odpowiedź przygotowało również Stowarzyszenie "Metropolia Warszawa". W jego skład wchodzi 31 miejscowości położonych w sąsiedztwie Warszawy oraz sama stolica.

50 tys. zł otrzyma ta zrzeszona gmina, która odnotuje najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich. Jeśli odbędzie się druga tura wyborów, to brana pod uwagę będzie średnia frekwencja z obydwu tur.

Obejrzyj: "Wybierz! Podcast" Odc. 17: 22.06.20 Prof. Tomasz Słomka o tym, co może prezydent RP, a co obiecują kandydaci

Środki pochodzą ze składek członkowskich Stowarzyszenia.

d36zvou

– Wybory prezydenckie w Polsce tradycyjnie cieszą się w Polsce wysoką frekwencją. Przed pięcioma laty w pierwszej turze było to 48,96 proc. a w drugiej – 55,34 proc. Rekordowy pod tym względem był rok 1995, kiedy to w obu turach frekwencja wyraźnie przekroczyła 60 proc. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę uda nam się przynajmniej zbliżyć do tego wyniku, a w wariancie optymistycznym – pobić go – powiedział wiceprezes SMW, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Akcja SMW promowana jest w mediach społecznościowych pod hasłem "Głosujesz? Zyskujesz!".

– Chcielibyśmy, aby obywatele w namacalny sposób poczuli, że ich głos ma znaczenie. To właśnie suma tych pojedynczych głosów wskaże prezydenta na niełatwy czas, w którym przyjdzie się nam wszystkim mierzyć zarówno z dalszym ciągiem epidemii koronawirusa jak
i z kryzysem gospodarczym – podkreśliła skarbnik Stowarzyszenia, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36zvou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36zvou