Trwa ładowanie...
d3mgjyx

Podwarszawskie gminy rywalizują o najwyższą frekwencję w wyborach. Zwycięzca zgarnie 50 tys. zł

MSWiA rozda wozy strażackie gminom, w których największy odsetek mieszkańców pójdzie w niedzielę głosować. Własną nagrodę przyznawać będzie stowarzyszenie zrzeszające podwarszawskie gminy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza tura wyborów odbędzie się 28 czerwca
Pierwsza tura wyborów odbędzie się 28 czerwca (Getty Images)
d3mgjyx

Ministerstw Spraw Wewnętrznych i Administracji zachęca do głosowania organizując ciekawy konkurs: obiecuje wóz strażacki dla gminy, w której w danym województwie frekwencja wyborcza była najwyższa. Konkurs o nazwie "Bitwa o wozy" skierowany jest do gmin do 20 tys. mieszkańców.

Swoją odpowiedź przygotowało również Stowarzyszenie "Metropolia Warszawa". W jego skład wchodzi 31 miejscowości położonych w sąsiedztwie Warszawy oraz sama stolica.

50 tys. zł otrzyma ta zrzeszona gmina, która odnotuje najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich. Jeśli odbędzie się druga tura wyborów, to brana pod uwagę będzie średnia frekwencja z obydwu tur.

d3mgjyx

Obejrzyj: "Wybierz! Podcast" Odc. 17: 22.06.20 Prof. Tomasz Słomka o tym, co może prezydent RP, a co obiecują kandydaci

Środki pochodzą ze składek członkowskich Stowarzyszenia.

– Wybory prezydenckie w Polsce tradycyjnie cieszą się w Polsce wysoką frekwencją. Przed pięcioma laty w pierwszej turze było to 48,96 proc. a w drugiej – 55,34 proc. Rekordowy pod tym względem był rok 1995, kiedy to w obu turach frekwencja wyraźnie przekroczyła 60 proc. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę uda nam się przynajmniej zbliżyć do tego wyniku, a w wariancie optymistycznym – pobić go – powiedział wiceprezes SMW, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

d3mgjyx

Akcja SMW promowana jest w mediach społecznościowych pod hasłem "Głosujesz? Zyskujesz!".

– Chcielibyśmy, aby obywatele w namacalny sposób poczuli, że ich głos ma znaczenie. To właśnie suma tych pojedynczych głosów wskaże prezydenta na niełatwy czas, w którym przyjdzie się nam wszystkim mierzyć zarówno z dalszym ciągiem epidemii koronawirusa jak
i z kryzysem gospodarczym – podkreśliła skarbnik Stowarzyszenia, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mgjyx

Podziel się opinią

Share

d3mgjyx

d3mgjyx