Trwa ładowanie...
d2sacgx

Podwyżki dla emerytów będą wyższe

Starsi Polacy dostaną średnio o kilkadziesiąt złotych więcej miesięcznie. Dokładne kwoty w naszej tabeli. Podwyżki emerytur i rent będą dość symboliczne, ale większe niż do tej pory. Rząd ustalił wskaźnik przyszłorocznej waloryzacji - na 4,2 proc.
Share
Podwyżki dla emerytów będą wyższe
Źródło: Jupiterimages
d2sacgx

Parę groszy więcej w emeryckich kieszeniach to „zasługa” drożyzny. Wysokość przyznawanej raz do roku podwyżki zależy bowiem od wzrostu cen w sklepach i od wzrostu płac tych, którzy dopiero pracują na swoją emeryturę.

Rząd – biorąc pod uwagę te dwa wskaźniki – przewiduje, że waloryzacja wyniesie więc 4,2 proc. (w tym roku było to 3,1 proc.). Jeśli inflacja będzie jeszcze większa, wyższe podwyżki dostaną też emeryci i renciści. Ostateczne dane poznamy jednak dopiero na początku przyszłego roku.

To na razie jedyna rekompensata za podwyżki cen w sklepach, na jaką starsi ludzie mogą liczyć. W Sejmie, jeszcze w marcu, przepadł opozycyjny projekt wypłaty „dodatków drożyźnianych” dla rodzin. Tym bardziej nie ma więc co liczyć, że ekstradodatki dostaną emeryci. Dla rządu większym zmartwieniem jest łatanie rosnącej dziury w państwowym budżecie.

d2sacgx

Średnia emerytura, jak wynika z rządowych założeń, wzrośnie zatem o kilkadziesiąt złotych (szczegółowe wyliczenia prezentujemy w tabeli). To niezbyt dużo, choć każdy grosz się liczy. Szkopuł w tym, że na ten „grosz” starsi Polacy będą musieli poczekać aż do marca.

Zobacz w tabeli, jaka czeka cię podwyżka (kliknij w tabelę, aby powiększyć).

 (fot. Fakt)
Źródło: (fot. Fakt)

Nelli Rokita dyktuje nowe trendy!

d2sacgx

Podziel się opinią

Share
d2sacgx
d2sacgx