Trwa ładowanie...
oprac. Tomasz Sąsiada
26-01-2018 06:45

Podwyżki dla pracowników PFRON. Najwięcej dla dyrektorów

Po 900 zł dla nowych pracowników i co najmniej 2,7 tys. zł dla osób na dyrektorskich stanowiskach. Takie podwyżki dostali pracownicy Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych.

Podwyżki dla pracowników PFRON. Najwięcej dla dyrektorówŹródło: East News
d2e7uv9
d2e7uv9

O sprawie pisze "Fakt". Według dziennika, który dotarł do danych o aktualnych pensjach w firmie, podwyżki zorganizowała Dorota Habich. Od czerwca 2017 roku pełni ona obowiązki prezesa PFRON.

Zobacz też, w których branżach zarabia się w Polsce najwięcej:

Z 2,1 tys. zł do 3 tysięcy wzrosły pensje pracowników, którzy dopiero zaczynają pracę w Funduszu. Dużo więcej dostali ci na dyrektorskich stanowiskach. I to ten fakt - jak pisze dziennik - najbardziej oburza szeregowych pracowników.

d2e7uv9

Pensje dyrektorskie podskoczyły bowiem o co najmniej 2,7 tys. zł. Tymczasem kadra zarządzająca w dużej części przyszła do Funduszu dopiero po wygranej PiS w wyborach (PFRON podlega pod resort rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej). I wszystkiego musi się uczyć.

Na pytanie dziennika o podwyżki dla kadry zarządzającej, Fundusz odpowiada, że to dlatego, że przez wiele lat w Funduszu płace były zamrożone. Poza tym zaznacza, że zredukował liczbę stanowisk kierowniczych - ze 162 do 66.

d2e7uv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e7uv9