Trwa ładowanie...
dqi8rg9

Podwyżki jeszcze w tym roku. Zobacz, kto je dostanie

Nauczyciele, pielęgniarki i fizjoterapeuci - oni mogą liczyć na podwyżki jeszcze w tym roku. Dla niektórych będzie to wyższa pensja co miesiąc, inni otrzymają jednorazowy dodatek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty przyniosły skutek. Fizjoterapeuci mają dostać podwyżki, ale nie tylko oni zarobią w tym roku więcej
Protesty przyniosły skutek. Fizjoterapeuci mają dostać podwyżki, ale nie tylko oni zarobią w tym roku więcej (PAP, Fot: Leszek Szymański)
dqi8rg9

Jak informuje poniedziałkowy "Fakt", w roku wyborczym na więcej pieniędzy może liczyć kilka grup zawodowych.

Po pierwsze, nauczyciele. Choć w prowadzonym w kwietniu proteście nie osiągnęli wszystkich postulatów, to niektórzy otrzymają "zamiennik". Chodzi przede wszystkim o stażystów, którzy mają najniższe pensji.

Do Sejmu wpłynął właśnie projekt zmian w Karcie Nauczyciela. Zakłada on. m.in. wypłatę 1000 zł jednorazowego dodatku dla najmłodszych belfrów. Mają oni otrzymywać go raz w roku aż do czasu, gdy uzyskają stopień nauczyciela kontraktowego.

dqi8rg9

Obejrzyj: Na obietnicach się kończy. "Firmom nie daje się prawa do popełniania błędów"

Pozostali nauczyciele mogą liczyć na podwyżki rzędu 250-300 zł brutto miesięcznie.

Od lipca więcej zarobią również pielęgniarki. Ich pensje wzrosną o 100 zł, a dodatkowo otrzymają one 6 dni wolnych na doszkalanie się.

dqi8rg9

Również w lipcu podwyżki mają dostać fizjoterapeuci. To element wstępnego porozumienia z rządem. Chodzi o 500 zł miesięcznie.

Z kolei służby mundurowe nie dostaną podwyżki, ale za to wejdą w życie pełnopłatne nadgodziny. To oznacza, że za każdą nadprogramową godzinę otrzymają 100 proc. pensji godzinowej. Chodzi o policjantów, strażaków, funkcjonariuszy SOP oraz pograniczników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqi8rg9

Podziel się opinią

Share
dqi8rg9
dqi8rg9