Trwa ładowanie...
d2e81vn

Podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet sprzeciwia się 91 proc. Polaków, dla mężczyzn 84 proc. -

23.03. Warszawa (PAP) - Podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat sprzeciwia się 91 proc. Polaków, w tym 75 proc. zdecydowanie, zaś podwyższeniu go dla mężczyzn...

d2e81vn
d2e81vn

23.03. Warszawa (PAP) - Podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat sprzeciwia się 91 proc. Polaków, w tym 75 proc. zdecydowanie, zaś podwyższeniu go dla mężczyzn przeciwnych jest 84 proc. badanych, w tym 64 proc. zdecydowanie - wynika z badania CBOS. Zmiany w systemie emerytalnym popiera w stosunku do kobiet 8 proc. Polaków, z czego 3 proc. zdecydowanie, zaś dla mężczyzn 15 proc., z czego 4 proc. zdecydowanie.

"Podwyższenie wieku emerytalnego budzi silny opór społeczny. Przeciw podniesieniu do 67 lat wieku emerytalnego mężczyzn jest 84 proc. dorosłych Polaków, przy czym 64 proc. odrzuca tę propozycję w sposób zdecydowany. Przeciw podwyższeniu do 67 lat wieku emerytalnego kobiet jest aż 91 proc. badanych, w tym 75 proc. - zdecydowanie" - napisano w komentarzu do badania.

"Stosunek do podniesienia wieku emerytalnego mężczyzn ściśle wiąże się ze stosunkiem do podwyższenia wieku emerytalnego kobiet (...). Ponad cztery piąte dorosłych Polaków (83 proc.) sprzeciwia się zarówno jednemu, jak i drugiemu rozwiązaniu. Niewielka grupa (7 proc.) jest przeciwna wydłużaniu aktywności zawodowej kobiet, ale skłonna byłaby zgodzić się na dłuższą pracę mężczyzn. Podniesienie wieku emerytalnego obu płci akceptuje zaledwie 8 proc. badanych" - dodano.

Z badania wynika, że 80 proc. Polaków uważa, że kobiety powinny przechodzić na emeryturę wcześniej niż mężczyźni, zaś 18 proc., że wiek emerytalny powinien być wspólny dla wszystkich. Odsetek osób uważających, że kobiety powinny pracować dłużej niż mężczyźni wynosi wg. badania 0 proc.

Sondaż zrealizowano w dniach 8-14 marca 2012 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1015 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.(PAP)

nik/ jtt/

d2e81vn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e81vn