Trwa ładowanie...
d2k00km

Pol-Mot Warfama został dystrybutorem samochodu pick-up chińskiej spółki Hebei (opis)

10.12. Warszawa (PAP) - Pol-Mot Warfama zawarł z chińską spółką Hebei Zhongxing Automobile Co. Ltd trzyletnią umowę importersko-dystrybucyjną o wartości 60 mln zł, na mocy której...

d2k00km
d2k00km

10.12. Warszawa (PAP) - Pol-Mot Warfama zawarł z chińską spółką Hebei Zhongxing Automobile Co. Ltd trzyletnią umowę importersko-dystrybucyjną o wartości 60 mln zł, na mocy której Pol-Mot został wyłącznym importerem, monterem, dystrybutorem i serwisantem współprodukowanego przez Hebei samochodu typu pick-up - podał Pol-Mot Warfama w komunikacie.

Spółka podała też, że ma prawo udzielania sublicencji, a zastrzeżony dla Pol-Motu obszar może zostać rozszerzony na pozostałe kraje Unii Europejskiej.

"Umowa będzie obowiązywała od 1 stycznia 2011 r. i została zawarta na trzy lata. Wartość umowy w powyższym okresie wyniesie 60.000.000,00 zł. Pozostałe warunki nie odbiegają od standardowych, ogólnie przyjętych przy tego typu umowach" - podał Pol-Mot.

"Montowany przez Emitenta na podstawie powyższej umowy samochód będzie nosił nazwę Grand Tiger. Będzie on wyposażony m.in. w 170 konny silnik diesel D4CB o pojemności 2,5l oraz skrzynię biegów koreańskiej produkcji" - podano.

d2k00km

Pick-up ma podwójną, pięcioosobową kabinę, przestrzeń ładunkową i napęd na cztery koła, a jego ładowność wynosi od 625 do 1025 kilogramów. Masa całkowita pojazdu to 2485 kg. Spalanie w cyklu miejskim wyniesie 11,5 litra. Natomiast średnie zużycie paliwa to 8,8 litra. Na wyposażeniu Grand Tiger znajdzie się klimatyzacja, dwie poduszki powietrzne, centralny zamek, ABS, elektrycznie otwierane szyby, aluminiowe felgi i lakier metalik.

W komunikacie prasowym spółka podała, że Pol-Mot Warfama będzie sprzedawał montowane w lubelskim oddziale spółki pick-upy począwszy od 1 stycznia 2011 roku.

"Podpisanie tej umowy stało się możliwe m.in. dzięki zakupieniu przez spółkę części zakładów dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Karol Zarajczyk, wiceprezes, dyrektor ds ekonomiczno-finansowych Pol-Mot Warfama.

"Dało nam to większe możliwości działania oraz przyspieszyło dalsze procesy decyzyjne. Dzięki podpisaniu umowy będziemy w stanie dostarczyć polskim rolnikom bardzo uniwersalny samochód, który w żaden sposób nie odbiega od standardów europejskich, w naprawdę dobrej cenie" - dodał.

d2k00km

Spółka poinformowała też, że otrzymała 11 marca 2009 roku świadectwo homologacji na pick-upa Grand Tiger, uprawniające go do sprzedaży auta na terenie Unii Europejskiej. Dodatkowo w celu poprawy zarówno bezpieczeństwa jazdy, jak i komfortu użytkownika samochód do chwili obecnej był stale modyfikowany i wzbogacany o nowe elementy.

Grand Tiger to samochód przeznaczony m.in. dla rolnictwa, sadownictwa, przedsiębiorstw komunalnych oraz wszelkiego rodzaju firm usługowych. Auto bardzo dobrze sprawdza się zarówno w trudnych warunkach polowych, jak i warunkach miejskich, jako samochód do przewozu większych ładunków o nietypowych wymiarach.

Pol-Mot Warfama to jeden z największych polskich producentów sprzętu dla rolnictwa.(PAP)

bas/ jtt/

d2k00km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k00km