Trwa ładowanie...
d1d0rzq
pola

Pola - aplikacja dla gospodarczych patriotów. Sprawdza, które produkty są polskie

Chcesz kupować tylko prawdziwie polskie produkty? Z myślą o gospodarczych patriotach powstała aplikacja Pola, która w kilka sekund podpowiada, czy dany produkt wyprodukowała Polska firma. W programie #dziejesięnażywo Jakub Lipiński, twórca aplikacji opowiadał o swoim pomyśle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pola - aplikacja dla gospodarczych patriotów. Sprawdza, które produkty są polskie
(Fot: Money.pl)
d1d0rzq

*Chcesz kupować tylko prawdziwie polskie produkty? Z myślą o gospodarczych patriotach powstała aplikacja Pola, która w kilka sekund podpowiada, czy dany produkt wyprodukowała polska firma. W programie #dziejesienazywo Jakub Lipiński, twórca aplikacji opowiadał o swoim pomyśle. *

- Na podstawie zeskanowanego kodu kreskowego aplikacja pokazuje, kto jest producentem - tłumaczy działanie programu Jakub Lipiński, prezes firmy Polidea. To on był pomysłodawcą aplikacji Pola, która powstała "po godzinach".

By dowiedzieć się skąd pochodzi producent, jaki w firmie jest udział kapitału polskiego i czy dany przedsiębiorca produkuje oraz inwestuje w Polsce w badania i rozwój wystarczy za pomocą telefonu zeskanować kod kreskowy z opakowania.

d1d0rzq

Teoretycznie konsumentom powinny wystarczyć trzy pierwsze cyferki z kodu - 590 na początku oznacza, że producent działa w Polsce. Zdaniem Lipińskiego to dla świadomego konsumenta zbyt mało. - W dużej mierze świadczy to tylko o tym, że firma jest zarejestrowana w Polsce. Może to być na przykład oddział dużego koncernu. Po to stworzyliśmy aplikację, żeby uzupełnić informacje konsumentów - tłumaczy.

- Chodzi głównie o to, żeby wspierać polskie firmy - mówi Lipiński. Dodaje, że do chwili obecnej Polę ściągnęło 32 tysiące użytkowników, którzy przeskanowali ponad 200 tysięcy kodów kreskowych.

d1d0rzq

Podziel się opinią

Share

d1d0rzq

d1d0rzq