Trwa ładowanie...
pola
26-11-2015 16:12

Pola - aplikacja dla gospodarczych patriotów. Sprawdza, które produkty są polskie

Chcesz kupować tylko prawdziwie polskie produkty? Z myślą o gospodarczych patriotach powstała aplikacja Pola, która w kilka sekund podpowiada, czy dany produkt wyprodukowała Polska firma. W programie #dziejesięnażywo Jakub Lipiński, twórca aplikacji opowiadał o swoim pomyśle.

Share
Pola - aplikacja dla gospodarczych patriotów. Sprawdza, które produkty są polskieFot: Money.pl
d178cgr

Chcesz kupować tylko prawdziwie polskie produkty? Z myślą o gospodarczych patriotach powstała aplikacja Pola, która w kilka sekund podpowiada, czy dany produkt wyprodukowała polska firma. W programie #dziejesienazywo Jakub Lipiński, twórca aplikacji opowiadał o swoim pomyśle.

- Na podstawie zeskanowanego kodu kreskowego aplikacja pokazuje, kto jest producentem - tłumaczy działanie programu Jakub Lipiński, prezes firmy Polidea. To on był pomysłodawcą aplikacji Pola, która powstała "po godzinach".

By dowiedzieć się skąd pochodzi producent, jaki w firmie jest udział kapitału polskiego i czy dany przedsiębiorca produkuje oraz inwestuje w Polsce w badania i rozwój wystarczy za pomocą telefonu zeskanować kod kreskowy z opakowania.

Teoretycznie konsumentom powinny wystarczyć trzy pierwsze cyferki z kodu - 590 na początku oznacza, że producent działa w Polsce. Zdaniem Lipińskiego to dla świadomego konsumenta zbyt mało. - W dużej mierze świadczy to tylko o tym, że firma jest zarejestrowana w Polsce. Może to być na przykład oddział dużego koncernu. Po to stworzyliśmy aplikację, żeby uzupełnić informacje konsumentów - tłumaczy.

- Chodzi głównie o to, żeby wspierać polskie firmy - mówi Lipiński. Dodaje, że do chwili obecnej Polę ściągnęło 32 tysiące użytkowników, którzy przeskanowali ponad 200 tysięcy kodów kreskowych.

d178cgr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d178cgr