Polacy przeciwko blokowaniu poczty
Czy szef ma prawo zablokować elektroniczną skrzynkę pocztową pracownika?
08.04.2008 | aktual.: 08.04.2008 14:19
Polacy są zdecydowanie przeciwni blokowaniu poczty elektronicznej przez pracodawców. Aż 73% osób krytykuje blokowanie skrzynki mailowej w firmie. Są jednak zwolennicy tego pomysłu. Za blokowaniem jest 27% pracowników. W sondażu uczestniczyło 3435 osób.
Czy szef ma prawo zablokować elektroniczną skrzynkę pocztową pracownika? Czy brak dostępu do maila w biurach zwiększy efektywność pracowników? A może to ograniczanie swobód pracowników i inwigilacja podwładnych? Co myślisz na ten temat?
Niedawno prasa doniosła, że jedna z firm wprowadziła w życie taki zakaz. Pracownicy przez cztery godziny dziennie mają zablokowane skrzynki pocztowe. Zakaz wysyłania maili nie dotyczy pracowników, którzy prowadzą korespondecję z kontrahentami. Zdaniem przedstawicieli firmy, blokada ma pozytywnie wpłynąć na stosunki między pracownikami: podwładni zamiast wysyłać maile, mogą osobiście porozmawiać z współpracownikami.
Zakaz wywołał oburzenie wśród części pracowników. Uważają oni, że blokada to ograniczenie ich praw. Powtarzają, że odkąd wprowadzono zakaz, w firmie czują się niekomfortowo.
Nie brakuje też przychylnych opinii. Zakaz powoduje, że pracownicy są bardziej efektywni i nie marnują czasu na bezmyślne przeglądanie portali internetowych, mówią niektórzy pracownicy.
Co sądzicie na ten temat? Jesteście za, czy przeciwko tego typu ograniczeniom? Napiszcie dlaczego jesteście zwolennikami lub przeciwnikami blokady skrzynek elektronicznych w firmach.
Zobacz też:
EMBARGO NA MAILE
CZY DO ANGLII WYJEŻDŻAJĄ PARTACZE?