Trwa ładowanie...
IAR
turystyka

Polacy wybrali tańszy wypoczynek w kraju

Doskonała pogoda sprawiła, że w lipcu i sierpniu kurorty w naszym kraju oblegane były przez polskich turystów. Tegoroczne obłożenie nie może jednak przesłonić ciemnych chmur, które zbierają się nad polską branżą turystyczną - czytamy w dzienniku "Polska".
Share
Polacy wybrali tańszy wypoczynek w kraju
Źródło: Jupiterimages
di85q4k

Modne wakacyjne miejscowości - Władysławowo, Sopot, Międzyzdroje, Hel, Mikołajki, Mrągowo czy Zakopane - przyjęły więcej turystów niż w poprzednich latach. Wzrost zainteresowania wypoczynkiem w kraju potwierdzają pierwsze oficjalne statystyki. _ Tylko w lipcu wpływy z opłaty miejscowej były o 26 procent wyższe niż przed rokiem _ - wylicza w rozmowie z "Polską" Stanisława Chowaniec, naczelnik Wydziału Finansowo-Budżetowego Urzędu Miasta w Zakopanem.

Przyczyn wzrostu popularności wakacji w Polsce jest wiele, ale jedną z najważniejszych jest słabość złotego wobec zachodnich walut. Wzrost kursów euro czy dolara sprawił, że podrożały ceny zagranicznych wycieczek, znacznie wzrosły koszty pobytu za granicą oraz spadła opłacalność zakupów - zauważa gazeta.

Józef Ratajski, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, obawia się, że po wakacjach branża znów przeżywać będzie trudne chwile. _ Wakacje rzeczywiście były bardzo dobre, ale pierwszych kilka miesięcy roku było tak fatalnych, że długo nie da się odrobić strat _ - powiedział w rozmowie z "Polską".

di85q4k

Podziel się opinią

Share
di85q4k
di85q4k