Trwa ładowanie...
gus
27-05-2015 09:28

Polakom żyje się coraz lepiej. Mamy więcej telewizorów i komputerów

Takie wnioski płyną z opracowania przygotowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Polakom żyje się coraz lepiej. Mamy więcej telewizorów i komputerówŹródło: WP.PL, fot: Pixabay.com/Domena publiczna
d2r8ktl
d2r8ktl

Poprawia się sytuacja materialna Polaków. Coraz lepiej jesteśmy wyposażeni w telewizory, sprzęt AGD, komputery - takie wnioski płyną z opracowania przygotowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

GUS podaje, że w ubiegłym roku odnotowano wysoką dynamikę wzrostu wyposażenia gospodarstw domowych w telewizory plazmowe lub ciekłokrystaliczne i zmywarki do naczyń.

Urzędnicy GUS widzą również poprawę wyposażenia mieszkań w przypadku takich przedmiotów, jak: komputer z dostępem do internetu, telefon komórkowy, jednoślady - motocykl, skuter, motorower, a także samochód osobowy, kuchenka mikrofalowa, pralka automatyczna.

Co ciekawe z badania wynika, że największych zakupów tego typu sprzętu dokonują emeryci i renciści.

d2r8ktl

Jeśli chodzi zaś o zakupy jednośladów, największe zakupy robili rolnicy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/m338369.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deflacja-w-polsce-ekonomisci-twierdza-ze,50,0,1796914.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szykujmy się na podwyżki? Eksperci pewni GUS poda dziś najnowsze dane o inflacji. Ekonomiści twierdzą, że mogą one mile zaskoczyć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/m324865.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie-w-polsce-kolejny-miesiac-spadkow,108,0,1787500.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kolejny spadek bezrobocia w Polsce W kwietniu przedsiębiorcy zgłosili do pośredniaków 110 tysięcy miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 7,7 tysiąca więcej niż rok temu.
d2r8ktl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r8ktl