Trwa ładowanie...
d43nica

Pole do obniżek stóp zostało na razie zagospodarowane - Filar z RPP

Pole do obniżek stóp procentowych zostało obecnie zagospodarowane, czy się ono rozszerzy - o tym będą świadczyły kolejne dane makroekonomiczne oraz kolejna projekcja inflacji i PKB Narodowego Banku Polskiego - uważa Dariusz Filar, członek Rady Polityki Pieniężnej.
Share
d43nica

"Na razie pole (do obniżek stóp proc. - PAP) zostało zagospodarowane w sposób bardzo intensywny, tak należy traktować obniżkę o 75 punktów. Czy się rozszerzy, o tym będą mówiły kolejne dane i kolejna projekcja. Gdyby się stało tak, że projekcja pokaże nam analizy, że ta słabnąca gospodarka sprowadza nam inflację w roku 2010 poniżej celu, to oczywiście to pole do obniżek będzie widoczne" - powiedział Filar w Radiu PIN.

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym we wtorek posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 75 pkt bazowych. Referencyjna stopa procentowa NBP wynosi obecnie 4,25 proc.

"Wydaje mi się, że te decyzje, które zostały podjęte do tej pory łącznie z wczorajszą były adekwatną odpowiedzią na zmiany parametrów" - dodał Filar. (PAP)

jba/ jtt/

d43nica

Podziel się opinią

Share
d43nica
d43nica