Trwa ładowanie...
d2a42fr
d2a42fr

Policja sprawdza prezesa firmy wykorzystującej Polaków

Prezes firmy Sogebat, który zatrudniał Polaków na budowie w południowej Francji i nie zapłacił im za pracę został przesłuchany w Draguignan. Po przesłuchaniu Antonino Cotrone został wypuszczony za kaucją
Share
d2a42fr

Prezes firmy Sogebat, który zatrudniał Polaków na budowie w południowej Francji i nie zapłacił im za pracę został przesłuchany w Draguignan. Po przesłuchaniu Antonino Cotrone został wypuszczony za kaucją, ale znajduje się nadal pod ścisłą obserwacją - informuje AFP powołując się na źródła sądowe.

Cotrone prowadził firmę, mimo że wyrokiem sądu z 2000 roku miał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w związku z doprowadzeniem poprzedniej firmy do bankructwa.

Na budowie rezydencji wakacyjnych w Eyne Cotrone zatrudniał kilkudziesięciu Polaków, bez odpowiednich pozwoleń. Polacy nie otrzymywali wypłat przez 2,5 miesiąca. Dopiero w ubiegły czwartek, po interwencji związków zawodowych oraz akcji policji i Biura ds. Walki z Nielegalnym Zatrudnianiem (Oclti) Polacy otrzymali zaległe wynagrodzenia. (ck)

d2a42fr

Podziel się opinią

Share
d2a42fr
d2a42fr