Trwa ładowanie...
dslbeo4

Polimex-Mostostal chce do końca IX wybrać doradcę przy konsolidacji spółek zależnych

9.9.Tarnów (PAP) - Polimex Mostostal liczy, że do końca września wybierze firmę, która pomoże w wycenie przejmowanych przez Polimex spółek zależnych - poinformował PAP prezes...

dslbeo4
dslbeo4

9.9.Tarnów (PAP) - Polimex Mostostal liczy, że do końca września wybierze firmę, która pomoże w wycenie przejmowanych przez Polimex spółek zależnych - poinformował PAP prezes Polimeksu-Mostostal, Konrad Jaskóła.

"Do końca tego tygodnia zbieramy oferty od firm, które pomogą nam w wycenie przejmowanych przez nas spółek zależnych. Liczymy, że do końca tego miesiąca uda nam się zakończyć procedurę wyboru" - powiedział PAP Jaskóła.

Pod koniec sierpnia Jaskóła mówił PAP, że Polimex planuje w pierwszym kwartale 2010 roku zakończyć proces łączenia spółek zależnych w drodze nowej emisji akcji, a w czwartym kwartale tego roku mają zostać ustalone parytety wymiany akcji w wyniku wyceny spółek przez firmy specjalistyczne. Konsolidacja ma objąć m.in. giełdowe spółki Energomontaż Północ i Naftobudowę.

Jaskóła szacował wcześniej, że Polimex-Mostostal może podwyższyć kapitał poprzez emisję akcji połączeniowych o 11-13 proc. w celu przejęcia tych spółek.

dslbeo4

Polimex Mostostal chce przejąć 100 proc. akcji w swoich spółkach zależnych, w tym w dwóch notowanych na GPW: Energomontażu Północ i Naftobudowie. Pozostałe spółki objęte konsolidacją to: Naftoremont, ZRE Kraków, ZRE Lublin, EPE Rybnik oraz ECE Remont.

Przeprowadzenie konsolidacji wymagać będzie m.in. uzyskania zgód korporacyjnych organów statutowych zainteresowanych podmiotów.

Polimex Mostostal ma 65,55 proc. akcji Energomontażu Północ i 49,99 proc. akcji Naftobudowy.

Łukasz Pawłowski (PAP)

pif/ bas/ ana/

dslbeo4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dslbeo4