Trwa ładowanie...
d41hiqj
d41hiqj

Polimex-Mostostal nie spodziewa się istotnej poprawy rentowności w 2012 r., zakłada zwiększenie

21.03. Warszawa (PAP) - W związku z dużym udziałem projektów drogowych w portfelu, Polimex Mostostal nie spodziewa się istotnej poprawy rentowności w 2012 r. Jeśli się ona zwiększy...
Share
d41hiqj

21.03. Warszawa (PAP) - W związku z dużym udziałem projektów drogowych w portfelu, Polimex Mostostal nie spodziewa się istotnej poprawy rentowności w 2012 r. Jeśli się ona zwiększy to nieznacznie, do 2,3 - 2,5 proc. na poziomie netto. Tegoroczny budżet grupy zakłada zwiększenie EBITDA - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Konrad Jaskóła. Podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że priorytetem na ten rok będzie redukcja zadłużenia grupy.

"W tym roku mamy nadal duży udział kontraktów drogowych i dlatego nie spodziewam się rewolucji w rentowności,, może być utrzymana lub zwiększyć się nieznacznie do 2,3 - 2,5 proc." - powiedział Jaskóła.

Prezes poinformował też, że tegoroczny budżet grupy zakłada zwiększenie EBITDA w stosunku to wypracowanej w 2011 r.

d41hiqj

Jaskóła podtrzymał wcześniejsze informacje, że jednym z priorytetów na ten rok będzie obniżenie zadłużenia i utrzymanie wskaźnika dług netto/EBITDA poniżej 3,5.

"Planujemy konkretne działania w tym celu jak np. sprzedaż aktywów deweloperskich - wystawiliśmy na sprzedaż aktywa za 151 mln zł. Rozważamy fragmentaryczną dezinwestycję w niektórych spółkach, optymalizowanie terminów płatności, czy ograniczanie inwestycji" - powiedział.(PAP)

gsu/ ana/

d41hiqj

Podziel się opinią

Share
d41hiqj
d41hiqj