Trwa ładowanie...
d3v3rxw

Polimex-Mostostal pozyskał gwarancję zwrotu 268,1 mln zł zaliczki na blok w Kozienicach

21.11. Warszawa (PAP) - Polimex-Mostostal pozyskał w PKO BP gwarancję zwrotu zaliczki z tytułu kontraktu dotyczącego budowy bloku energetycznego w Kozienicach dla Enea Wytwarzanie....

Share
d3v3rxw

21.11. Warszawa (PAP) - Polimex-Mostostal pozyskał w PKO BP gwarancję zwrotu zaliczki z tytułu kontraktu dotyczącego budowy bloku energetycznego w Kozienicach dla Enea Wytwarzanie. Wartość gwarancji wynosi 268,14 mln zł - podał Polimex w komunikacie. Okres ważności gwarancji mija 21 sierpnia 2017 roku.

"Środki z zaliczki, która zostanie wypłacona przez Enea zostaną umieszczone na rachunkach kaucji, zaś pierwsze zwolnienie środków przez Bank Polski SA zostanie dokonane po zawarciu przez Polimex-Mostostal ostatecznego porozumienia z wierzycielami finansowymi" - podano.

We wrześniu Enea Wytwarzanie i konsorcjum Hitachi-Polimex podpisały umowę na budowę bloku w Kozienicach na parametry nadkrytyczne opalanego węglem kamiennym o mocy elektrycznej brutto, maksimum 1075 MWe.

Udział Polimeksu-Mostostal w pracach wynosi ok. 43 proc. Polimex informował, że z chwilą rozpoczęcia realizacji kontraktu do spółki wpłynie zaliczka, w wysokości 10 proc. wartości kontraktu, czyli ok. 260 mln zł. (PAP)

bas/ asa/

d3v3rxw

Podziel się opinią

Share
d3v3rxw
d3v3rxw