Trwa ładowanie...
dnrcq9h

Polimex Mostostal przygotowuje ofertę na budowę bloku w Stalowej Woli

01.10. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal przygotowuje ofertę na budowę bloku w Stalowej Woli, oferta prawdopodobnie złożona będzie w konsorcjum z partnerem, który dostarczy...

dnrcq9h
dnrcq9h

01.10. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal przygotowuje ofertę na budowę bloku w Stalowej Woli, oferta prawdopodobnie złożona będzie w konsorcjum z partnerem, który dostarczy turbinę - poinformował PAP Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu Mostostalu.

"Zamierzamy złożyć ofertę na budowę bloku w Stalowej Woli. Intensywnie pracujemy nad jej przygotowaniem, myślę, że byłaby realizowana w konsorcjum, gdzie konsorcjant dostarczyłby turbiny, a resztę, może także kocioł, powinniśmy zrobić sami z wykorzystaniem naszego biura projektów" - powiedział PAP Jaskóła.

Inwestycja w Stalowej Woli realizowana jest wspólnie przez Elektrownię Stalowa Wola, należącą do grupy Tauron PE, oraz PGNiG.

Gazowo-parowy blok energetyczny o mocy 400 megawatów ma powstać do połowy 2014 roku. Będzie opalany gazem ziemnym. Rocznie blok będzie zużywał ok. 550 mln metrów sześciennych gazu. Gorąca woda będzie wykorzystywana na potrzeby komunalne Stalowej Woli i Niska. Natomiast parę technologiczną będą użytkować pobliskie zakłady przemysłowe.

Z wcześniejszych informacji wynika, że szacowany koszt całej inwestycji to około 2 mld zł, a wyłonienie wykonawcy planowane jest do końca tego roku.

Prezes Jaskóła powiedział też, że spółka jest w gronie chętnych na budowę bloku w Opolu i Kozienicach, gdzie jest zakwalifikowana do kolejnego etapu. (PAP)

pel/ jru/ jtt/

dnrcq9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrcq9h