Trwa ładowanie...
d2d3o5o
d2d3o5o

Polimex-Mostostal wygrał przetarg na budowę hali "Podium" o wartości 294,3 mln zł

21.07. Gliwice (PAP) - Polimex-Mostostal wygrał przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej "Podium" w Gliwicach. W przetargu zaoferował ok. 294,3 mln zł, cena kosztorysowa...
Share
d2d3o5o

21.07. Gliwice (PAP) - Polimex-Mostostal wygrał przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej "Podium" w Gliwicach. W przetargu zaoferował ok. 294,3 mln zł, cena kosztorysowa opiewała na ok. 365 mln zł.

Wyniki przetargu władze miasta przedstawiły podczas czwartkowej konferencji prasowej. Polimex-Mostostal złożył drugą pod względem ceny ofertę. Tańsza o kilkanaście milionów złotych propozycja greckiego wykonawcy została odrzucona z powodu niewystarczającego - według miasta - uzupełnienia dokumentacji.

W przetargu uczestniczyło 11 firm, w tym cztery zagraniczne. Osiem ofert zostało zakwalifikowanych, jako nadające się do rozpatrzenia - wszyscy oferenci byli wzywani do uzupełnienia dokumentów. Ofertę Polimeksu-Mostostal wskazano do ewentualnego podpisania umowy - jeśli będzie to możliwe po przeprowadzeniu procedury odwoławczej.

d2d3o5o

"Podium" ma być jedną z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce, w której będą organizowane duże koncerty muzyczne, targi branżowe i wielkie imprezy sportowe. Wewnątrz, oprócz hali na 15 tys. osób (w przypadku koncertów do 20 tys.), znaleźć się ma mniejsza sala, która - w zależności od rodzaju imprezy - pomieści 1,2-3 tys. widzów. Całość dopełni centrum fitness i odnowy biologicznej oraz lokale gastronomiczne. Obiekt stanie w miejscu niszczejącego stadionu XX-lecia w Gliwicach.

"Podium" jest zapisane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego, jako jedno z trzech największych przedsięwzięć zakwalifikowanych w regionie do unijnego dofinansowania. Dotacja UE ma wynosić 141 mln zł. Szczegółowy wniosek o unijne środki władze miasta przesłały do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach w lutym 2009 r.

Wykonawca nowej hali "Podium" będzie miał 27 miesięcy na realizację zadania, licząc od daty zawarcia umowy. Zamówienie obejmuje m.in.: budowę budynku hali oraz parkingów i zjazdów oraz zagospodarowanie terenu.

Polimex-Mostostal w Gliwicach kończy obecnie budowę dziesięciotysięcznego stadionu miejskiego, na którym m.in. mają występować piłkarze pierwszoligowego klubu Piast Gliwice. Jego kosztorysowa cena wynosiła ok. 85 mln zł, spółka wygrała przetarg z ceną ok. 54 mln zł. Stadion ma być gotowy w najbliższych tygodniach.(PAP)

mtb/ amac/ jbr/ asa/

d2d3o5o

Podziel się opinią

Share
d2d3o5o
d2d3o5o