Trwa ładowanie...
d2n9505

Polomarket inwestuje w nowe systemy IT i serwerownie

Grupa Polomarket zakupiła licencję na system SAP S/4 HANA for Retail. Sieć rozpoczyna wdrażanie nowej technologii IT. Firma zapowiada też nowe inwestycje w tej dziedzinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polomarket stale się rozwija, by zwiększyć swoją konkurencję na rynku.
Polomarket stale się rozwija, by zwiększyć swoją konkurencję na rynku. (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Piotr Litwa)
d2n9505

Jak poinformowała sama sieć w komunikacie prasowym, dotychczas Polomarket użytkował od ponad 10 lat system SAP ERP. To właśnie jego zastąpi system SAP S/4 HANA. Jak tłumaczy sieć, nowe rozwiązania są ściśle dedykowane dla branży retail.

To nie koniec zmian, ponieważ Polomarket zainwestuje również w więcej rozwiązań IT. Sieć zapowiada, że rozpocznie w ciągu dwóch lat użytkowanie systemu do obsługi logistyki EWM (SAP Extended Warehouse Management), systemu transportowy TM (SAP Transportation Management), repozytorium danych CAR (SAP Customer Activity Repository), a także szynę integracyjną PO (SAP Process Orchestration).

Jak wskazano w komunikacie, Polomarket to pierwsza sieć FMCG, która będzie korzystać z tak wielu modułów SAP. Firma kończy właśnie wdrożenie nowoczesnych rozwiązań z obszaru kadrowo-płacowego.

d2n9505

Innowacyjne rozwiązania w sektorze produkcji lotniczej w Województwie Podkarpackim

Aby nowy system działał sprawnie, sieć zdecydowała się również zainwestować w nowe serwerownie oraz backup’y. Cała modernizacja IT ma kosztować Polomarket kilka milionów dolarów. Wszystko po to, aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku i przyspieszyć rozwój. Niedawno spółka ogłosiła budowę trzeciego centrum logistycznego.

Czytaj też: Polomarket rośnie w siłę. Sieć inwestuje w trzecie centrum logistyczne

Grupa Polomarket jest polską siecią supermarketów. Tworzą ją spółki detaliczne, które prowadzą sklepy. Spółka posiada ponad 280 sklepów na terenie całej Polski i notuje rocznie obrót na poziomie niemal 2,5 mld złotych netto.

Sprawdź: Współzałożyciele POLOmarketu odkupili udziały od 40 proc. dotychczasowych udziałowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n9505

Podziel się opinią

Share
d2n9505
d2n9505