Trwa ładowanie...
d14vhfu
podwyżki
30-10-2008 13:43

Polscy menedżerowie chcą podwyżek

Polscy kierownicy nie są zadowoleni z wynagrodzeń. Tylko 3,6 proc. ankietowanych nie zamierza prosić o podwyżkę.

Share
d14vhfu

*Polacy lubią narzekać i menedżerowie nie są tu wyjątkiem. Z badania "Polski Menedżer 2008 — kwalifikacje, zarobki, sukces" wynika, że kierownicy nie są zadowoleni z wynagrodzeń. Tylko 3,6 proc. ankietowanych nie zamierza prosić o podwyżkę. *

Tak uznała ponad połowa z 658 ankietowanych menedżerów - pisze "Puls Biznesu". Warto tu przypomnieć, że ich pensje i tak są jednymi z najwyższych w Europie.

"Można więc powiedzieć, że czują się niedocenieni. Nie chcą zwiększać efektywności bez wzrostu wynagrodzenia" — komentuje Marek Smolarz, dyrektor Diners Club Polska.

Co do efektywności, większość kierowników twierdzi, że solidnie pracuje. "70-100 proc. normy" wypracowuje 86,6 proc. ankietowanych. Cóż z tego, skoro prawie 59 proc. uważa, że ich zarobki nie idą w parze z efektywnością. A to grozi odejściami. Dla 70 proc. ankietowanych wzrost wynagrodzenia o 50 proc. wystarczyłby do zmiany "barw klubowych".

Badanie przeprowadzono przed nasileniem kryzysu finansowego w USA. Specjaliści są przekonani, że teraz menedżerowie spuszczą z tonu - pisze "Puls Biznesu".

d14vhfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vhfu