Trwa ładowanie...
firma
26-09-2012 08:05

Polska bardzo atrakcyjna na globalnym rynku fuzji i przejęć

Polska jest wysoko notowana w rankingu atrakcyjności rynków dla fuzji i przejęć - informuje "Parkiet", powołując się na raport firmy doradczej Ernst & Young.

Polska bardzo atrakcyjna na globalnym rynku fuzji i przejęćŹródło: Jupiterimages
d2az82r
d2az82r

Wśród 148 sklasyfikowanych państw jesteśmy na 30. pozycji.

A w kategorii kapitału ludzkiego nawet liderujemy w Europie, uzyskując 92 na 100 możliwych punktów. Zostaliśmy ocenieni jako posiadający wysokie kwalifikacje, bardzo dobrze wykształceni pracownicy.

Stosunkowo najsłabiej wypadamy pod względem regulacyjno-politycznym - w tej kategorii mamy 48 punktów na 100, o 2 więcej niż przed rokiem. Bardzo słabe noty dostaliśmy m.in. za ilość formalności potrzebnych do założenia działalności biznesowej czy czas oczekiwania na decyzję administracyjną ws. nabycia aktywów przez jedną firmę od innej.

Ale dane są optymistyczne - wartość transakcji fuzji i przejęć w II kw. tego roku w porównaniu z I kw. wzrosła o 8 proc. i aż o 63 proc. w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku.
- Nie we wszystkich krajach, które są wyżej w rankingu, nastąpił wzrost aktywności inwestorów - mówi Zbigniew Jusis z Ernst & Young.

d2az82r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2az82r

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj