Trwa ładowanie...
d2b7asr

Polska może wejść do EMU w 2021-2022 roku - Osiatyński, INE PAN

30.10. Warszawa (PAP) - Polska może wejść do strefy euro w 2021-2022 roku - powiedział Jerzy Osiatyński, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii...

d2b7asr
d2b7asr

30.10. Warszawa (PAP) - Polska może wejść do strefy euro w 2021-2022 roku - powiedział Jerzy Osiatyński, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz doradca społeczny prezydenta RP. Jego zdaniem, ten czas należy wykorzystać do przebudowy struktury gałęziowej polskiej produkcji.

"Zapewne mógłby to być 2021-2022 rok. Mamy jakieś siedem lat. Chodzi o to, abyśmy tych siedmiu lat nie zmarnowali i wykorzystali je do przebudowy struktury gałęziowej polskiej produkcji" - powiedział w środę na seminarium Osiatyński.

"Jeśli chodzi o korzyści (przyjęcia euro - PAP) osobiście przywiązuje nieco mniejszą wagę do kosztów transakcyjnych, zmniejszenia ryzyka. Natomiast niewątpliwie za olbrzymią szansę i korzyść uważam pobudzenie przedsiębiorczości i dynamiki gospodarki" - dodał.

Jego zdaniem, w niektórych warunkach kryteria z Maastricht mogą bardziej szkodzić gospodarce niż pomagać.

"Trzeba na kryteria z Maastricht patrzeć z pewnym dystansem i sceptycyzmem (...). W niektórych warunkach kryteria z Maastricht mogą bardziej szkodzić gospodarce niż pomagać" - powiedział. (PAP)

jba/ nik/ osz/

d2b7asr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b7asr